אצטדיון סמי עופר – בין עשרת האצטדיונים המובילים בעולם

אצטדיון סמי עופר הגיע למקום השמיני בבחירת אנשי המקצוע בתחרות הבינלאומית "אצטדיון השנה בעולם 2014"
ראש העיר חיפה יונה יהב: "את מה שאנחנו כבר יודעים הגיע הזמן שכולם ידעו, אצטדיון סמי עופר הוא אייקון בינלאומי בתחום העיצוב, התרבות והבילוי".
אצטדיון סמי עופר בחיפה זכה השבוע בהישג אדיר, כשנבחר ע"י צוות השופטים המקצועי של התחרות הבינלאומית "אצטדיון השנה בעולם 2014" במקום השמיני. צוות השופטים המורכב מאדריכלים בינלאומיים שתכננו אצטדיונים העניק לסמי עופר את המקום השלישי בקטגוריית 'ההשפעה החזותית'. בקטגוריית בחירת הקהל, הגיע סמי עופר למקום ה- 23 עם למעלה מ- 32 אלף קולות.
אתר האצטדיונים הבינלאומי stadiumdb.com, שעורך מידי שנה את תחרות 'אצטדיון השנה בעולם' הציב את אצטדיון סמי עופר יחד עם 31 האצטדיונים המובילים בעולם להצבעה על התואר "אצטדיון השנה בעולם ל – 2014". בין האצטדיונים שכיכבו בתחרות השנה ניתן למצוא את אצטדיון הסן מאמס בבילבאו הסטאד ולודרום במארסיי והאצטדיון של קורינתיאנס בברזיל.
שמשון הראל, יו"ר חברת קריית הספורט והבילוי חיפה (אצטדיון סמי עופר): "הוכחנו שהספורט בישראל לא מתחיל בבלומפילד ונגמר בטדי. הרחבנו את גבולות הכדורגל הישראלי לעולם כולו ואנחנו מלאים בגאווה חיפאית וישראלית".
גל פלג מנכ"ל החברה הכלכלית לחיפה, שהקימה את אצטדיון סמי עופר אמר ״אנחנו גאים שאצטדיון סמי עופר זכה לקבל כבר מפתיחתו את ההכרה הבינלאומית והמקום הראוי לו בין האצטדיונים הטובים בעולם. הושקעו על ידינו בבנייתו מאמצים רבים ומדובר באצטדיון עם הסטנדרטים המתקדמים באירופה, שמספק חווית צפייה שטרם נראתה בישראל וכל מי שנכנס בשעריו לא מפסיק לשבח ולהתפעל ממנו״.

s.sofer03072014 panorama4-11

אצטדיון סמי עופר תוכנן ונבנה ע"י החברה הכלכלית חיפה במודל המתקדם מסוגו באירופה, בסיוע משרד האדריכלים הבריטי KSS המוביל בתכנון אצטדיונים באירופה, בליווי צמוד של UEFA, ובשיתוף משרד האדריכלים הישראלי מנספלד-קהת, כך שיתאים פונקציונלית למשחקי כדורגל ברמה אירופאית, אירוח הופעות ומתן תמיכה לוגיסטית לשטחי המסחר המצויים בחזית המערבית של האצטדיון. משרד האדריכלים הבריטי KSS, שתכנן את אצטדיון סמי עופר, מתמחה בתכנונם של מתקני ספורט, בילוי ובידור. החברה נחשבת למובילה ופורצת דרך בתחומה והשתתפה בתכנונם של מספר אצטדיונים באירופה, ביניהם אנפילד, צ'לסי, מנצ'סטר סיטי ואברטון. KSS תכננה את האצטדיון החדש של טוטנהם והשלימה לאחרונה אצטדיון חדש בלה-הבר צרפת.
כתובת אתר האצטדיונים הבינלאומי stadiumdb.com:
http://stadiumdb.com/competitions/stadium_of_the_year_2014
כמה נתונים שכדאי להכיר על האצטדיון העירוני "סמי עופר":
באצטדיון 30.874 מקומות ישיבה מקורים – 360 מעלות מסביב לכר הדשא היוצרים אפקט BOWL.
4 חדרי הלבשה ל- 4 קבוצות בקומה הראשונה.
חדרי עבודה לעיתונאים ואולם לתדרוכים ומסיבות עיתונאים.
מועדוני כסף, זהב, יהלום ומועדון הנשיאים לאירוח אח"מים.
36 תאי צפייה פרטיים לכ- 360 איש בקומת ה- SKYBOXES
כביש שירות באורך חצי קילומטר בתוך מנהרה מתחת ליציע המערבי, רוחבו של הכביש 6 מטר וגובהו 5.5 מטר.
קירוי גג מוזהב בשטח של כ- 27,000 מ"ר.
כ- 200 פנסים לתאורת הדשא.
רמקולים של מערכת ההגברה בעוצמת שמע של 107 דציבל.
415 תאי שירותים ו 330 משתנות פרוסים בכל האצטדיון.
220 מצלמות, בהן מצלמות 29 מגה פיקסל.
2 מסכי תוצאות ענקיים, כל אחד במשקל 12 טון ובגודל של כ-72 מ"ר (כשטח רצפתה של דירת מגורים 3 חדרים ממוצעת).
שטח מתחם האצטדיון 145 דונם. טיילות ורחבה עירונית בשטח של 26 דונם.
16 דונם מדשאות ופיתוח סביבתי נרחב הכולל כ- 800 עצים.
'פסל השלום הבינלאומי' עשוי מפלדת אל-חלד בגובה 16 מטרים ובמשקל 40 טון, ממוקם בחזית הצפון-מערבית של האצטדיון.

1-ZR3_1306

תגובות