ביה"ס הקהילתי לתקשורת ע"ש שלמה תל ז"ל

בטקס שהתקיים השבוע בבית ספר אהוד הוסר הלוט מעל שם בית הספר שיקרא מעתה "בית הספר הקהילתי לתקשורת על שם שלמה תל". ההחלטה על שינוי שמו של ביה"ס התקבלה במסגרת המדיניות אותה מובילה עיריית חיפה והיא להעניק אופי וייחודיות לכל בתי הספר העירוניים בעיר. על פי החלטה זו, תתוגבר תכנית הלימודים בבית הספר בתחומי התקשורת הבין אישית והתקשורת הקהילתית, תוך שימוש באמצעי מדיה מתקדמים.
ראש העיר יונה יהב, ציין במהלך האירוע את הצלחתן של התכניות הייחודיות בבתי הספר בהם הוכרזה כבר התכנית בתחומים כגון: רפואה, ווטרינריה, לימוד באמצעות משחק, תיירות ומלונאות. והוסיף יהב "אדם המציב לעצמו מטרה ומתמיד בה יגיע לכל פסגה. כזה היה שלמה תל ז"ל, שידע לחלום ולהציב לעצמו מטרות, העז ופרץ גבולות והשיג כל מטרה מתוך אמונה בדרכו ובחזון אותו הציב לעצמו".
עוד ברכו בטקס עורך "ידיעות חיפה" יעקב שחם, שסיפר על היכרותו עם שלמה תל ועל אישיותו- "חייו של תל התחילו במקום הכי נמוך בתקשורת, אך הוא הגיע להצלחות גדולות, דבר המעניק השראה לכל תלמיד בבית הספר".
אבי תל, בנו של שלמה, הודה לראש העיר ואנשי אגף החינוך ואמר כי משפחת תל כולה מגויסת לבית הספר ולמפעל החינוכי החשוב אותו הוא מוביל.
שלמה תל, עלה לארץ כפליט שואה, התיישב בחיפה עיר הפועלים ועבד כסבל בבית החרושת "שמן". בזכות חריצותו והחזון שבחר להעמיד לנגד עיניו, הוא החל לעסוק בתקשורת הכתובה בעיר חיפה ולאורך השנים הפך לשותף במספר עיתונים מקומיים, בהם עיתון כלבו ובעליה של חברת הפרסום "קשר ישיר". תל הוא דמות מופת אשר מדגימה עבור התלמידים הצעירים כיצד אמונה בדרכם, עקביות וחריצות יכולה להגשים כל חלום ודרך בה יבחרו.
בטקס הסרת הלוט השתתפו בין היתר בני משפחת תל, ראש העיר יונה יהב, ראשי מערכת החינוך בעיריית חיפה ונציגי ענף התקשורת.

תגובות