ישיבת הערכת מצב מיוחדת של שר האוצר משה כחלון

אזרחים שעל פי החלטת מהנדס העיר לא יוכלו לשוב לביתם, יקבלו באופן מיידי מהעיריה מענק חד פעמי על סך 2500 ש"ח לנפש על פי מספר הנפשות במשפחה.
במסגרת הדיון הנחה שר האוצר כחלון את הצוותים לשחרר את כל התקציבים הנדרשים לכלל גורמי הביטחון וההצלה שעוסקים בכיבוי השריפות והטיפול באזרחים.
במסגרת הדיון דיווחו גורמי הביטחון – המל"ל, רח"ל והמשרד לבטחון פנים כי בשלב זה לא קיימים חסמים תקציביים לניהול האירוע.
בנוסף, הוחלט כי לאלו אשר נפגע רכושם במהלך השריפות שהתחוללו בימים האחרונים יגיע שמאי מטעם קרן מס רכוש וייתן הערכת נזק בין אם האזרח מבוטח ובין אם לאו.
שר האוצר ביקש מצוותו כי הערכות הנזק עבור האזרחים יתבצעו באופן מיידי במטרה לסיימם עד כבר סוף השבוע הקרוב.
ע"פ הנחיית שר האוצר החל ממחר בבוקר יופעלו 4 מוקדי חירום מרכזיים של קרן מס רכוש לרווחת התושבים, זאת במטרה לתת מענה מיידי לאלו שרכושם נפגע.
הפנייה למוקד תעשה באמצעים הבאים:
-פנייה למוקד הטלפוני של רשות המיסים שמספרו 4954*
-באמצעות הגשת תביעה באתר רשות המיסים.
-באמצעות האפליקציה של רשות המיסים.
מדבריו של שר האוצר בפתח הישיבה:
"גם אחרי שהעשן יתפוגג נהיה פה. במהלך השנה אנחנו גובים מסים מהאזרחים כאן – עכשיו הם צריכים אותנו.
בעקבות המידע שחלק מהשריפות נבעו מהצתות החלטנו להפעיל את מערך קרן מס רכוש בכדי לתת את המענה לאזרחים שנפגעו.
אני מבקש מכל הנוגעים בדבר לפעול על פי סולם הרגישות הגבוה ביותר של אנשים שמשתתפים במצוקה מתוך הבנה לגודל השבר. האנשים שיגיעו מולכם עברו אירוע קשה. הטיפול בנפגעים אינה מלאכה קלה אבל אנחנו חייבים לעשות את זה במקצועיות ובמהירות המירבית. זו חובתינו כלפי האזרחים הטובים האלה שאנחנו יודעים לגבות מהם מסים במהלך השנה – עכשיו הם צריכים אותנו. אל תתנו להם לטבוע בניירות, לא לשלוח אותם ממשרד למשרד, לא לטרטר אותם. לעשות את זה בצורה הכי מתחשבת שיש. איתנו הם צריכים לבנות את חייהם מחדש. אנחנו נלווה כל אחד ואחד, צעד אחר צעד."

תגובות