בשורה ליזמים באזור חיפה והצפון: HUB לסטארטפיסטים נפתח בעיר התחתית בחיפה

המתחם VENT-IN ישמש בית לעשרות יזמים צעירים המעוניינים לפתח את הסטרטאפים שלהם בחיפה תוך ליווי אישי של בכירים מובילים בשוק העסקי בישראל.

עשרות מנהלי קרנות הון סיכון, משקיעים, מנכ"לים ובכירים במשק הישראלי מכל רחבי הארץ השתתפו בטקס השקת ה-HUB – העירוני הראשון ברחוב הנמל 28 שבעיר התחתית.

מתחם היזמות החדש בעיר התחתית מציע שירותי ליווי בתחומי השיווק, פיתוח עסקי, רישום פטנטים, סוגיות משפטיות וכן מפגשים עם משקיעים מהארץ והעולם במטרה להבטיח ליזמים החיפאיים קרקע פורייה לפיתוח מיזמים ורעיונות ייחודיים.

המתחם, מתמקד ביזמים בתחילת דרכם, החל מהשלב הרעיוני, פיתוח מוצר ועד גיוס הון ראשוני. המתחם יציע מגוון של מתחמי ישיבה ליזמים, החל ממושב בודד ועד משרד פרטי לחברות בתחילת דרכן בעלות סמלית בלבד. בנוסף לליווי האישי והפרטני לכל יזם מקומי, יופעלו בו גם תחרויות מיזמים, אירועים בשיתוף משקיעים מהארץ ומהעולם וסדרת Meet-Ups בתחומים שונים.

מדינת ישראל ידועה כ – Startup Nation העולמית. עד כה, יזמים שרצו לפתח את מיזמים נאלצו לעבור לתל אביב, בה היו מרוכזים רוב מתחמי היזמים. כעת, פתיחת המתחם החדש המהווה שלב מהותי בפיתוח האקו סיסטם היזמי-כלכלי בחיפה, יהיה מוקד משיכה ליזמים בחיפה והצפון. האב הינו יוזמה של רשות הצעירים בעיריית חיפה האחראית על תחום היזמות בעיר.

לרגל פתיחתו של ההאב, השיקה הרשות גם אתר אינטרנט חדש שירכז את כלל האירועים, השותפים והשירותים הניתנים ליזמים בעיר תחת קורת גג אחת.

רשות הצעירים של עירית חיפה גייסה למתחם החדש שותפים בכירים מעולם ההיי- טק והתעשייה הישראלית (בנק לאומי, פירמת רואי החשבון הבינ”ל PWC, הטכניון, קרן ההשקעות C CAPITAL, חברת עו"ד הבינלאומית פרל כהן ועוד). מנטורים בכירים מאותן חברות יעניקו ליווי מקצועי ליזמים החדשים וחיבור לאנשי מפתח בתעשיית ההיי – טק הבינלאומית.1-ZR4_6007

פתיחת המרכז הינו שיאו של תהליך מירכוז כל נותני השירותים בתחומי היזמות בעיר, שנרתמו למהלך מתוך מטרה להעניק שירות משמעותי ליזמים חיפאיים ולרכז את כלל הכוחות העסקיים הפורחים בעיר, ובהם, שותפות חיפה בוסטון, מט”י, הייסנטר, תקוין ועוד.

במסגרת השקת המתחם נחתם גם הסכם שיתוף פעולה ייחודי בין עירית חיפה לטכניון לפיתוח מיזמים בתחומי הטכנולוגיה. המיזם המשותף שיופעל על ידי חממת היזמות בטכניון ותחרות המיזמים השנתית – ביזטק, יפעל במתחם החדש ובטכניון. בכך, לראשונה, יחברו הטכניון והעיריה לקדם את תחום היזמות הטכנולוגית בעיר.

1-ZR4_6022

יונה יהב ראש העיר חיפה: " עיריית חיפה עושה מאמצים כבירים לפתח את העיר לטובת הצעירים ורואה בתחום היזמות את המפתח לפיתוח הכלכלי והאנושי של העיר. אני מברך על חיבור כלל הגורמים היזמיים בעיר לטובת פיתוח העיר ולקידום אלפי צעירים מוכשרים המתגוררים בעיר ולומדים במוסדות החינוך האקדמאים המובילים”

מיקי ליבוביץ, מנהל רשות הצעירים של עירית חיפה ויוזם הקמת המרכז: "הקמת המתחם הוא אירוע היסטורי בפעילותה של עירית חיפה להשאיר צעירים בעיר. לא ירחק היום וחיפה תממש את הפוטנציאל שיש בה להפוך להיות העיר המובילה בארץ ליזמות טכנולוגית וחברתית. יש לנו את כל המרכיבים כדי להפוך את חיפה ל-STARTUP NATION אמיתית, והקמתו היא הצעד הראשון בתהליך חשוב זה."

1-ZR4_6007

תגובות