דגל כחול ל"חוף דדו" חיפה

BLUE FLAG – תו המצוינות הבינלאומי לחופים הוענק לחוף דדו שבחיפה

חוף דדו שבחיפה זכה השבוע ליוקרה בינלאומית, לאחר שזכה "בדגל הכחול" והצטרף בכך לשורה הנבחרת של החופים הטובים בעולם אשר נהנים כבר מתו המצוינות הבינלאומי במסגרת תכנית ה – BLUE FLAG.

תכנית "הדגל הכחול", המגיעה לראשונה לישראל, הינה תכנית סביבתית בינלאומית ייחודית לחופים ולמרינות. מטרתה לעורר מודעות סביבתית בקרב המשתמשים בחופים, הקהילות החיות סביבם ומנהלי החופים ולעודד ניהול סביבתי נכון.

התכונית מופעלת בעולם ע"י ארגון FEE – ארגון גג לחינוך סביבתי של עמותות ומלכ"רים מרחבי העולם ומיוצג בארץ ע"י עמותת ECOOCEAN המרכז את הפעילות בישראל.

עמותת ECOOCEAN הוקמה על ידי קבוצת מדענים ישרלאים בשנת 2002 ומאז, פועלת להעלאת מודעות הציבור לחשיבות הערך של קיום סביבה ימית בריאה ושוקקת חיים.

בהודעה שפורסמה השבוע על ידי הארגון נאמר בין היתר, לתוכנית הדגל הירוק מספר יתרונות מרכזיים, מהם נהנים הסביבה החופית, ציבור המבקרים, הרשות המקומית והמדינה. בין היתרונות המרכזיים אותם מונה הארגון: עמידת החוף בקריטריונים בינלאומיים מתקדמים בכל הקשור לאיכות מי הרחצה ומתן השירותים בחופים. יתרונות נוספים של התוכנית נעוצים ב"מיתוג החוף והרשות המנהלת אותו כמובילים בנושאי איכות הסביבה והשירות לתושב".

עוד נאמר בהודעת הארגון כי "הדגל הכחול" מהווה סימן למצוינות המוכר על ידי תיירים ואנשי מקצוע בתחום והוא תורם לקידום התיירות מהארץ ומחו"ל תוך חיזוק תדמיתה של ישראל כמדינת תיירות חופים.

דני שפר, מנכ"ל ארגון "אקוו-אושן": "הנפת הדגל הכחול בישראל מהווה בשורה אמתית לשמירה על החופים, המרינות והסביבה הימית בישראל. תו מצוינות זה מבטיח כי ניהול חוף בסטנדרטים בינלאומיים מחמירים והקפדה כי המבקרים בחוף ייהנו ממגוון שירותים נגישים לכל, כמו על איכות גבוהה של ניקיון ותחזוקה. אנו מבריכים את החופים והמרינות שקיבלו את הדגל ומצפים שיחד עמם נוכל לראות חופים נוספים שינפו את הדגל כבר בשנים הקרובות".

ראש העיר חיפה יונה יהב, קיבל בסיפוק רב את ההודעה על הזכייה בדגל הכחול ואמר: אנו קוטפים היום את תוצאות המאמץ המתמשך וההשקעות האדירות של העירייה בשיפור התשתיות וטיפוח העיר וחופיה. הדגל הכחול מצטרף לציונים הגבוהים להם זוכים החופים העירונים במדרגים הישראליים ולציון 100 – הציון הגבוה ביותר מדרג החופים הארצי בו זכתה לפני כשנתיים "חוף נאות" במדרג שנערך על ידי המשרד להגנת הסביבה, משרד הבריאות ומשרד הפנים. כל אלה אמר יהב מחמיאים ומחייבים אותנו להמשיך במאמץ להפוך את חיפה לעיר האטרקטיבית בארץ".

תגובות