הונחה אבן הפינה לשכונת רמת גוראל

טקס הנחת אבן פינה לשכונת רמת גוראל [לשעבר גבעת העיזים] ע"ש אריה גוראל ז"ל ראש העיר חיפה בין השנים 1978 – 1993 התקיים ברחוב סורוקה – פינת רחוב בני ברית, בהשתתפות: ראש העיר יונה יהב, חברי מועצת העיר, אישי ציבור ובני משפחת גוראל.
בנובמבר 1978 נבחר לראש עיריית חיפה. במשך 15 שנות כהונתו כראש עיר תרם גוראל רבות לעיר ופיתח אותה במישורים רבים. קליטת 70 אלף עולים חדשים, פיתוח והרחבת מת"מ ואזור התעשייה במפרץ, פיתוח תשתיות תחבורה בהן גשרים, מחלפים ומעברים תת קרקעיים, כבישים בין שכונות העיר ואת מערכת בקרת הרמזורים .
יזם וקידם בנייה של שש שכונות מגורים חדשות [רמות אלמוגי, בגין, אלון, אשכול, ספיר וורדיה]. פיתח את חופי הים באמצעות טיילות [לואי ברחוב יפה נוף וטיילת דדו. בתקופת כהונתו הוקמו מרכזים קהילתיים ומועדוני גמלאים ונוער בכל רחבי העיר. יזם את "עיר הנוער", "פסטיבל הקולנוע הבינלאומי" ואירועים רבים נוספים. בתחום החינוך הושלמה בתקופתו הרפורמה בחינוך.
בטקס הנחת אבן הפינה נשאו דברים ראש העיר חיפה יונה יהב, משה שטטמן סגנו של גוראל בעיריית חיפה ופרופ' יוסי בן ארצי יו"ר ועדת השמות שסיפר על אומץ ליבו הציבורי של גוראל אשר "גרש" את מאיר כהנא מחיפה ואת נכונותו ופתיחותו לבטל תוכניות בנייה מאושרות שהיו כרוכות בהריסת מבנים לשימור במושבה הגרמנית.
נכדתו של גוראל ז"ל, נוי אמרה :"כשאני נולדתי אריה גוראל כיהן רק כסבא במשרה מלאה, אני מקווה כתלמידה כי בני גילי לא יתעלמו מהמורשת שלו כאדם שפיתח את העיר, דאג לתושביה ואהב את חיפה אהבה גדולה מיום שהגיע אליה בשנת 1935 ועד ליום פטירתו"
שכונת "רמות גוראל" אשר תיקרא על שמו של ראש העיר תשתרע על שטח של 524 דונם ותכלול 1800 יחידות דיור חדשות. השכונה תוקם במורדות המערביים של רכס הכרמל בשטח הידוע כ"גבעת העיזים" כינוי שהשתרש לפני שנים רבות. התוכנית להקמת השכונה נמצאת בשלבים מתקדמים של הכנה ע"י מנהל ההנדסה בעיריית חיפה העושה מאמצים רבים להשלמתה.

תגובות