הטמעת הסדר נסיעה "ערך צבור״ במטרופולין חיפה

החל מ-15.11.15 – שיפורים ושינויים בהסדרי התשלום והתיקוף בתחבורה הציבורית במטרופולין חיפה והצפון
הטמעת הסדר נסיעה "ערך צבור״, ביטול מעברים במשך 90 דקות בכרטיסי נייר, ביטול טעינת כרטיסיות.

במטרה להקל על ציבור הנוסעים וכחלק מתהליך שיפור השירות, הודיע השבוע משרד התחבורה כי החל מיום ראשון 15.11.15 תעבור התחבורה הציבורית במטרופולין חיפה והצפון להסדר נסיעה נוח, יעיל ומתקדם: "ערך צבור". בהתאם לכך, תבוטל האפשרות לטעון הסדרי נסיעה מסוג כרטיסיות וכן תבוטל האפשרות לביצוע מעברים בכרטיס נייר. השינוי הצפוי לא ישפיע על מחירי הנסיעה והזכאות להנחות. כרטיסיות קיימות תכובדנה.
שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ ציין כי השיפורים בהסדרי התשלום והכרטוס הינם חלק מתוכנית המשרד לעודד שימוש בתחבורה הציבורית ולשפר את הנגישות של תושבי מטרופולין חיפה והצפון. "מדובר במהפכה של ממש שמקלה את אופן התשלום עבור הנסיעה בתחבורה הציבורית בכל חלקי מטרופולין חיפה והצפון. אני מקווה כי בעקבות ההפעלה המוצלחת של המטרונית, גם המשך השיפורים בתדירות ובהסדרי התשלום ישפר את המציאות התחבורתית במטרופולין חיפה ויעודד מעבר לתחבורה הציבורית." לדברי כץ, מדובר במערך מתוכנן של שיפורים נרחבים במערך התחבורה הציבורית במטרופולין חיפה, שנועדו להיטיב עם התושבים באזור ולספק להם שירות באיכות ואמינות גבוהה ביותר.
עיקרי השינוי שיחול בתחבורה הציבורית במטרופולין חיפה והצפון החל מה- 15.11.15: ביטול מעברים בכרטיס נייר – מעברים במסגרת 90 דקות יתאפשרו רק באמצעות כרטיס הרב-קו. כרטיס נייר יאפשר עלייה אחת בלבד.
השימוש בכרטיסיות – תבוטל האפשרות לטעינת כל סוגי הכרטיסיות. באוטובוסים תתאפשר טעינת הסדרי נסיעה המזכים בנסיעת המשך. טעינת הסדר הנסיעה "ערך צבור" תזכה את הנוסע באותה הנחה שהתקבלה בהטענת כרטיסיות. כרטיסיות קיימות הטעונות בכרטיס הרב-קו תכובדנה. יתר הסדרי הנסיעה יישארו ללא שינוי.
מנהל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית תא"ל (במיל) מאיר חן מוסיף, כי מעבר מטרופולין חיפה והצפון לשימוש בערך צבור מהווה צעד משמעותי נוסף בשיפור השרות לנוסע, אשר יוכל לנוע בחופשיות בין כלל מפעילי התחבורה הציבורית באזור ולתקף את הנסיעה בנוחות יתרה . כמו כן, ערך צבור קיים היום ברוב חלקי הארץ (מטרופולין גוש דן, מטרופולין ירושלים, אשכול הנגב, חדרה-נתניה, חשמונאים, נצרת -חיפה ועוד) ובמהלך 2016 ייושם במלואו בכלל הנסיעות באוטובוסים.
הסדר הנסיעה "ערך צבור" מאפשר להטעין בכרטיס הרב-קו ערך כספי לנסיעות ברחבי מטרופולין חיפה והצפון ובגוש דן. הסדר "ערך צבור" מאפשר נסיעה ומעברים חופשיים למשך 90 דקות במטרונית ובאוטובוסים.
ההסדר שומר על הזכאות להנחות. ההנחות ניתנות במעמד טעינת הרב-קו. ההסדר משמש כתחליף לכרטיסייה וכחלופה להטענת מספר הסדרי נסיעה בתעריפים שונים, והוא תקף במטרונית ובקווי האוטובוס המופעלים ע"י החברות: 'דן בצפון', 'אגד', 'סופר בוס', 'נתיב אקספרס', 'ג'י. בי. טורס', 'חברת הנסיעות והתיירות נצרת' ו'שרותי אוטובוסים מאוחדים נצרת'.
מנכ"ל חברת 'יפה נוף' אבישי כהן: "מערך התחבורה הציבורית במטרופולין חיפה והצפון מתקדם ומשתפר כל העת לרווחת הנוסעים. נמשיך לפעול לכך שהמשתמשים בתחבורה הציבורית במטרופולין חיפה והצפון ייהנו מתחבורה ציבורית יעילה, מתקדמת, נוחה וחדשנית".
ניתן לרכוש הסדר נסיעה ״ערך צבור״ בסכומים נקובים וקבועים: 30 / 50 / 100 / 150 / 200 ש״ח. נוסעים המשתמשים בהסדר "ערך צבור" זוכים ביותר נסיעות תמורת כספם. בכל הטענה מזוכה הכרטיס, בהתאם לזכאות הנוסע, בערך כספי גבוה יותר מזה ששולם בפועל. לדוגמא, רכישת ערך צבור בגובה 30 ₪ תזכה נסיעות בערך רגיל של 37.50 ₪. בעת התיקוף יופחת התעריף המלא של הנסיעה מהערך הצבור.
טעינת הסדר "ערך צבור" יכולה להתבצע בעמדת הנהג באוטובוס, או לחלופין ברציף המטרונית בעמדות הטעינה – במזומן ובאשראי – יש לעקוב אחר ההנחיות במסך המגע.
חשוב לשים לב, שטעינת הסדר נסיעה אינה מהווה תיקוף. חובה לתקף לפני כל עלייה לרכב – ברציפי המטרונית או בעלייה לאוטובוס.

חברת יפה נוף, המפעילה את השיפורים והשינויים בהסדרי התשלום והתיקוף מתחבורה הציבורית במטרופולין חיפה והצפון תחל השבוע במערך הסברה מקיף לקראת ובמהלך השינוי, שיכלול דיילי הסברה בתחנות וברציפים, עלוני הסברה שיחולקו על גבי האוטובוסים ובתחנות, מודעות בעיתונות המקומית מידע ועדכונים ניתן לקבל במרכז שירות "על-הקו" www.alhakav.mot.gov.il , במוקד כל קו 8787* או שליחת מסרון (SMS) למספר 8787 , באפליקציית כל קו. כמו כן, ניתן להתעדכן באתר האינטרנט הייעודי של מערך התחבורה החדש של מטרופולין חיפה והצפון www.metrobus.gov.il ובדף הפייסבוק mertobus"".

erech_zavur_booklet_ web-2 erech_zavur_booklet_ web-3 erech_zavur_booklet_ web-4

תגובות