הכלכלית חיפה תקים פרויקט אורבני חדשני בואדי סליב

גל פלג, מנכ"ל הכלכלית חיפה: "המתחם ישלב מעונות סטודנטים, בתי קפה, סדנאות אומנים ופנאי"

החברה הכלכלית לחיפה יוזמת הקמת קומפלקס חדש הכולל מעונות סטודנטים, שטחי מסחר ומשרדים, חניות תת-קרקעיות וכיכר מרכזית בואדי סאליב בעיר התחתית של חיפה.

היוזמה של הכלכלית חיפה באה לאחר שנים של קיפאון בקידום האזור ולאחר שהגיע להסכמות ושיתוף פעולה עם רשות מקרקעי ישראל (רמ"י – לשעבר ממ"י) ועם בעלי קרקעות נוספים במתחם, בדבר הקמת מתחם אורבני משולב בעל היתכנות כלכלית.

גל פלג, מנכ"ל החברה הכלכלית לחיפה: "אזור ואדי סליב יתחיל להשתנות לאחר שעמד כבר עשרות שנים ללא כל שינוי. במסגרת המשך פיתוח קמפוס הנמל והעיר התחתית גיבשנו בעידוד ראש העיר תוכנית לפיתוח מתחם ייחודי שיסייע לשנות את המגמה באזור זה. האזור מתחיל לרכז עניין של יזמים ומשקיעים ולאחרונה קיבלנו פניות מיזמים נוספים שמעוניינים להשקיע באזור לאחר ששמעו על מעורבותנו. כמו כן, מתבצעות באזור השקעות בתשתיות ובמתחמים ציבוריים שישפרו את הנראות והסביבה. רתמנו לטובת הפרויקט את רשות מקרקעי ישראל שבבעלותה נכסים במתחם המשותף ואנו זוכים לשיתוף פעולה שיסייע להשביח את הנכסים ויסייע בשיווקם ואכלוסם בעתיד".

בתכנון החדש של רובע האמנים בואדי סליב, אותו מקדמת הכלכלית חיפה באמצעות האדריכלית פנינה רוזנברג, מתוכננים כ- 4,733 מ"ר של שטח בנוי, מתוכם כ- 2,300 מ"ר שטחי מעונות עבור כ- 100 סטודנטים, כ- 1,700 מ"ר שטחי מסחר ו- 750 מ"ר שטחי משרדים. המתחם יכלול 3 קומות של חניה ועוד קומת חניה תת-קרקעית.

גל פלג: "זיהינו מחסור במעונות ודירות סטודנטים באזור ובכוונתנו להקים קמפוס מעונות סטודנטים בעירוב שימושים עם מסחר, פנאי, בתי קפה וסדנאות יצירה לאומנים שיפיחו חיים באזור ויקנו לסטודנטים סביבה דינמית ומגוונת בבנייה חדשה ובסטנדרטים איכותיים. הצפי שמגמת הביקוש למעונות ומגורים תמשיך ותתחזק בשנים הקרובות בעיר התחתית ובמעגל הקרוב".

בתכנון המתחם, הנמצא בין הרחובות ואדי סליב ואלקלעי בעיר התחתית, יבוצע איחוד וחלוקה מחדש של החלקות, במטרה ליצור תכנון מיטבי. בתכנון החדש יתוגברו אחוזי הבניה ומירב הבינוי המוצע רוכז באזורים בהם יש מבט לנוף ולנמל.

תגובות