המיזמים החברתיים המובילים של העיר חיפה

מרעיון למיזם חברתי: מיהם המיזמים החברתיים המובילים של העיר חיפה?
בתום ההאקתון של תכנית היזמות החברתית "עושים פה"בחיפה, אשר נערך ביום שישי 27.4, נבחרו שני המיזמים המנצחים: "הסלון", בית חברתי-תרבותי ומיזם "הנגרייה הקהילתית", נגריה המשמשת כמרכז קהילתי ללימוד ועבודה בעץ. המנצחים זכו ב20,000 ש"ח וב-30 שעות ליווי. במקום השני זכתה אפליקציית Friend 2 go, הפועלת עבור אנשים עם מוגבלות.
צילום: איילת וילדר

הכירו את המיזמים החברתיים הזוכים של חיפה לשנת 2018: במסגרת ההאקאתון לסיום תכנית 'עושים פה' בחיפה ליזמות חברתית, שנערך ביום שישי, ה-27.4, נבחרו 2 המיזמים המנצחים, אשר זכו, כל אחד מהם, ב-20,000 ש"ח וב-30 שעות ליווי מקצועי למיזם.

בהאקאתון, אשר היה שיאה של התכנית 'עושים פה', לפתרון אתגרים חברתיים של העיר חיפה, שותפים שותפות חיפה-בוסטון, ארץעיר, החברה הכלכלית חיפה ביתא ו- VALUE MAKERS..

המיזמים המנצחים הם:

הסלון – מיזם "הסלון", של היזמים אייל שי ואמיר מאירי, הוא בית שיהווה סלון חברתי-תרבותי-רוחני-אמנותי לקהילת מנויים, ויעודד העצמה אישית וקהילתית לצד היצע של חוגים ואירועי תרבות. הסלון יוביל ויאפשר יצירת וצריכת תרבות פנאי איכותית וברת השגה וכן יאפשר הכרות לא וירטואלית בין אנשים בעיר.

הנגרייה הקהילתית: בפיתוחו של היזם איתן נוימן. נגרייה מאובזרת המשמשת כמרכז קהילתי ללמוד ולעבוד בעץ, המאפשרת התנסות ועבודה עצמאית במחיר סמלי, וכן קורסים מקצועיים בנגרות ומלאכות העץ.

במקום השני זכה המיזם "friend 2 go" של היזמים ענבר ברגר, שי אליאס ונופר אלקבץ. זוהי אפליקציה הפועלת עבור אנשים עם מוגבלות על מנת שיוכלו לנוע ממקום למקום בתחבורה ציבורים וללא בעיות וחסמים ומטרתה לחבר בין אנשים עם מוגבלות לאנשים אשר יוכלו לסייע להם להתנייד בצורה נוחה וחופשית במרחב.

"אני גאה במיזמים הזוכים, שנבחרו מתוך עשרות מיזמים שניגשו לתכנית 'עושים פה'", אומרת בלה אלכסנדרוב, מנכ"לית ארץעיר. "המיזמים הללו צמחו מהשטח, דרך אנשים שחיים בחיפה ומכירים את הצרכים של העיר ושל האנשים בה, ובזה כוחם. ככל שיצמחו יותר מיזמים חברתיים כאלו, כך נראה את השינוי בעיר ובאיכות החיים הקהילתית שהיא מציעה".

ורד ישראלי, מנכ"לית שותפות חיפה בוסטון ציינה חוסנה של העיר חיפה מבוסס על היבטים כלכליים וחברתיים. ההאקטון נועד לעודד יזמים צעירים מקומיים בתחילת הדרך להצלחה. אני מאמינה ששילוב הכוחות של כל הגורמים המקומיים יעודדו אותם להישאר בעיר ולראות את האיכויות שהעיר מעניקה ליזמים וישאיר צעירים בחיפה".

אור שחף, מנכ״ל החברה הכלכלית לחיפה: ״החברה הכלכלית שמה לעצמה למטרה לפתח יזמות מקומית בחיפה ולתמוך ביזמים צעירים בתחילת דרכם. החברה גאה להיות מעורבת בתחום היזמות חברתית שהינה נדבך חשוב משני טעמים -היא מסייעת לצמיחה כלכלית ובמקביל תורמת לקהילה״.

אהוד שליין, מנכ"ל קבוצת ביתא: "אני מברך את כל יזמי התכנית ואת הזוכים בה. ב-3 השנים האחרונות, הקבוצה יוזמת פרויקטי התחדשות עירונית בקרית אליעזר, במודל שמשלב התחדשות פיזית וקהילתית, בשיתוף התושבים והעירייה- מתוך אמונה שזו הדרך הטובה לחידוש שהוא בר קיימא. יחד עם השותפים לתכנית, נפעל לקיום הפיילוט בשכונה."

תגובות