השייטים החיפאיים עידו ביליק ואופק שלגי – אלופי עולם

השייטים החיפאיים עידו ביליק ואופק שלגי – אלופי עולם בדגם 420 עד גיל 16, וסגני(3) אלופי עולם בכללי
יריית הפתיחה לאליפות העולם בשייט בדגם 470 שתערך במרץ 2015 בחיפה
בתחרות אליפות העולם במפרשיות 420 שהתקיימה בעיר טרומונדה בגרמניה זכה הצוות החיפאי ממרכז השיט העירוני עידו ביליק ואופק שלגי במדליית ארד , במקום השלישי הכללי ובמקום הראשון לגילאי 16.
בתחרות השתתפו כ – 200 סירות, כ – 120 צוותי בנים ו – 80 צוותי בנות טווח הגלאים היה 14 עידו(היה הצעיר ביותר) עד לגיל 22 התחרות הינה תחרות פתוחה כך שאין מגבלת גיל . התחרות התקיימה במשך שבוע ימים במזג אויר משתנה ותנאי ים שונים.
בשנת 2010 ארחה העיר חיפה אליפות עולם בדגם זה ואז זכו במקום הראשון הצוותים מאיטליה גם בבנים וגם בבנות.
עיריית חיפה קיבלה החלטה למתג את העיר חיפה כעיר ספורט ומרכז עולמי לשייט וגלישה. מרכז השיט העירוני בו פועלים השניים פרי חזונם של רב חובל ראובן סדנאי ז"ל ועיריית חיפה ומופעל כיום על ידי רשות הספורט העירונית .
כיום מוקם מרכז שייט בינלאומי האמור לארח אליפות עולם בשנת 2015 בדגם ה470 האולימפי, כמו כן מספר תחרויות נוספות יתקיימו במהלך השנה ממרכז השייט יצאו אלופים רבים המייצגים את העיר חיפה בכל ענפי השייט וגלישת הרוח.
עידו ביליק יליד וגר בחיפה דור שלישי של שייטים חיפאים , בן 14 , תלמיד מצטיין בראלי אחוזה החל את דרכו במועדון שייט חיפה מגיל 9 וכבר אז התגלה כבעל יכולות שייט מצויינות בגיל 11 עידו כבר נמנה על שייטי נבחרת ישראל בשייט והיה לשייט הצעיר בהיסטורית השייט הישראלית. בגיל 12 היה כבר אלוף ישראל בדגם הנוער אופטימיסט.
אופק שלגי- יליד חיפה וגר בחיפה דור שלישי של שייטים חיפאים, בן 15 תלמיד מצטיין בבית ספר חוגים בחיפה, אופק החל את דרכו במועדון שייט חיפה מגיל 11 ומצא את עצמו מדורג גובהה די במהרה .
בן אשל המאמן- יליד וגר בחיפה סטודנט מצטיין לתואר שני בטכניון, בן דור שני לשייטים, החל את דרכו במועדון שייט חיפה ואביו היה ממייסדי המועדון. בן היה שייט מצטיין בזירה הארצית והן בזירה הבינלאומית ואימן מספר צוותים של אלופי ישראל בנים ובנות.
ראש העיר חיפה יונה יהב : "אנו מחבקים בשמחה את שני השייטים הצעירים על ההישג האישי הפנטסטי . עידו ואופק הם תוצר מובחר של החינוך הימי התחרותי שאנו מפתחים בחיפה ומהווים חולייה נוספת בשרשרת אלופי השייט והגלישה שיצאו מחיפה".

תגובות