חברת נמלי ישראל התחייבה היום ליונה יהב כי בשבועות הקרובים ישוקם חוף הים של קריית חיים

ראש העיר יונה יהב: חוף הרחצה בקרית חיים יפתח כסדרו עם פתיחת עונת הרחצה.

יהב קיבל השבוע (יום ג') התחייבות ממנכ"ל חברת נמלי ישראל לפיה תבצע החברה ללא דיחוי הזרמת חול לחופים על מנת שעד פתיחת עונת הרחצה יפתח החוף ויתאפשר השימוש בו.

בסיור חירום שערכו היום ראש העיר יונה יהב, בכירי עיריית חיפה ומנכ"ל חברת חנ"י שלמה ברימן בחוף הרחצה בקריית חיים העלה ראש העיר את ההשלכות של פעולות שבצעה חברת נמלי ישראל על חוף ימה של קריית חיים. בעקבות נסיגת החול לים ערך הבוקר יהב סיור בחופים בהשתתפות בכירי העירייה והנהלת חברת חנ"י. במסגרת הסיור התרשמו בכירי העירייה והנהלת חברת חנ"י מנסיגת החוף שהובילה למבנים, כמו סוכת המציל, שהיתה פעם בעומק החוף וכיום ממוקמת על קו המים. יהב קיבל מבריימן התחייבות לפיה חנ"י תזרים חול לחופים בקריית חיים ובחיפה ללא דיחוי בכדי לשקמם כך שעונת הרחצה תיפתח במועד ותושבי הקריות יוכלו גם בעונה הקרובה ליהנות מחופי הרחצה באיזור.

unnamed

יהב: "תושבי קריית חיים יכולים להיות רגועים, לא נאפשר פגיעה בחופי הרחצה והעונה תיפתח כסדרה. קיבלתי הבוקר התחייבות מחברת נמלי ישראל כי זו תנקוט בכל הצעדים הנדרשים לרבות הזרמת חול לחופים במטרה להשיבם לקדמותם. שטחי החופים יחזרו לגודלם המקורי והתושבים, חובבי המטקות והמשתזפים יוכלו גם הקיץ ליהנות מחוף נאות, אשר היה ויהיה אחד מחופי הרחצה היפים והמטופחים בישראל."

תגובות