חיפה מציינת את שבוע העובד הסוציאלי החיפאי

ראש העיר חיפה פתח את "שבוע העובד הסוציאלי" באיגרת לעובדי אגף הרווחה: "אתם, שבחרתם במקצוע הדורש רגישות ואנושיות יוצאת דופן - בונים את חוסנה של החברה"
גל אורן, עובד סוציאלי בעיריית חיפה שעבודות הצילום שלו משתתפות בתערוכה:
"התערוכה משתמשת בדימויים צילומים, כדי לעורר, לחשוף, להביע ולהציף מצבים רגשיים מחיינו כאנשי מקצוע, מהפונים איתם אנו נפגשים ומעולמות התוכן המסועפים והמגוונים בעבודה הסוציאלית.
אנחנו מקוים שכל אחד שהגיע היום ירשה לעצמו לעצור לרגע את שגרת היומיום ולשהות בתוך עולם של דימויים ייחודיים, כל אחד ומה שהתמונה מעוררת בו. מקוים שבתוך החדר ירקמו להם הסיפורים, התחושות, המחשבות והרגשות של העובדים, הפונים, חוויות המפגש והרגעים הקסומים של החיים."

עיריית חיפה מציינת לראשונה את שבוע העובד הסוציאלי החיפאי, כהוקרה על עבודתם של העובדים הסוציאליים באגף הרווחה. שבוע האירועים יפתח בתערוכת צילומים מרגשת, אשר תוצג החל מיום שני, 19.03.18 בהיכל העירייה, תחת הכותרת "עו"סים- אומנות ואמונות". התערוכה  מציגה צילומים של שלושה עובדים סוציאליים באגף הרווחה של עיריית חיפה – גל אורן, אבנר ספורן ועורייב עווד, העוסקים בצילום במקביל לעבודתם במקצוע העבודה הסוציאלית.

מאירה קיפרמן, מנהלת אגף הרווחה: "התערוכה מביאה לידי ביטוי את החוויות והמרקם האנושי שבמקצוע העבודה הסוציאלית. דרך התערוכה, הצופים נחשפים למציאות האישית והמקצועית שבתוכה העובדים הסוציאליים פועלים, וזאת מבלי לפגוע בפרטיותם של המטופלים. התערוכה חושפת את נקודות האור והתקווה שאותן מביאים העובדים לעיר, ואת ייחודיותה של חיפה כמקום של דו- קיום ורב תרבותיות".

ראש מנהל חינוך, תרבות ורווחה בעיריית חיפה, אילנה טרוק, ציינה כי זו השנה הראשונה בה העיר החליטה להוקיר את עבודתם של העובדים הסוציאליים: "עבודתם היום יומית מייצרת חוסן עירוני, המהווה מצע לקיומם התקין של חיי חברה וקהילה בעיר" אמרה טרוק.

לקראת פתיחת "שבוע העובד הסוציאלי החיפאי", שלח ראש העיר, יונה יהב, איגרת לעובדי אגף הרווחה אשר מטפלים באוכלוסיות מורכבות הזקוקות לתמיכה, ובהם ילדים חסרי הגנה, נוער בסיכון, קורבנות תקיפה מינית, קשישים בודדים ועוד.  יהב: "ביום חגיגי זה, אני מבקש להודות לכם על בחירתם לעסוק בעבודה הסוציאלית, שמטרתה חיזוק החברה הישראלית ובניית חוסן חברתי, כלכלי ותעסוקתי. ישר כח על עבודתכם הנעשית בצנעה, ברגישות ובאנושיות הראויות להערכה".

גל אורן, צלם ועובד סוציאלי שעבודותיו מוצגות בתערוכה:
"תמונה מצולמת היא גירוי וויזואלי שמספר לנו סיפור ללא מילים ונוגע לנו בתוך הלב באופן שלא תמיד מצליחות המילים… תמונה יוצרת חיבור בין חומר ורוח ומספרת משהו שהוא מעבר למילים, למחשבה, לשכל.
הצילום עוצר את הרגע, מאפשר התבוננות מעמיקה בפרטים קטנים, דקויות שחושפות עולמות כמוסים.
תערוכת הצילומים "אומנות ואמונות" נולדה אחרי חודשים ארוכים של עבודה משותפת של צוות נפלא של עו"סים, צלמים (שהם גם עו"סים), אנשי מקצוע מתחום התרבות ומתחום האומנות.
חשבנו להמחיש בצורה ויזואלית את המשמעות של העשייה שלנו, לאפשר לכולם הצצה לעולם המקצועי של העובד הסוציאלי, עולם נסתר שבדרך כלל אינו זוכה לחשיפה נאותה.
התמונות משרטטות מנעד רחב של מצבים, הקשרים, יחסים, תחושות ודימויים, בתוך המרקם החברתי והתרבותי הרב גוני המאפיין את חיפה.

התערוכה משתמשת בדימויים צילומים, כדי לעורר, לחשוף, להביע ולהציף מצבים רגשיים מחיינו כאנשי מקצוע, מהפונים איתם אנו נפגשים ומעולמות התוכן המסועפים והמגוונים בעבודה הסוציאלית.
אנחנו מקוים שכל אחד שהגיע היום ירשה לעצמו לעצור לרגע את שגרת היומיום ולשהות בתוך עולם של דימויים ייחודיים, כל אחד ומה שהתמונה מעוררת בו. מקוים שבתוך החדר ירקמו להם הסיפורים, התחושות, המחשבות והרגשות של העובדים, הפונים, חוויות המפגש והרגעים הקסומים של החיים.
מקווים שאומנות האמונות תעורר ביתר שאת את האמונה שקיימת בכל אחד מאתנו באדם, בכבודו הבסיסי ותמחיש מהו מאבק על תקווה, קשר ואימון גם במחוזות בהם נדמה לרגעים כי האמונה פינתה מקומה לייאוש.
המון תודה לכל העוסקים במלאכה ולכל מי שהגיע."

 

תגובות