יהב: "חיפה מחויבת לרוח ההבנה והסבלנות"

"למרות מנהגי הדת השונים הרוח החיפאית תוכיח את עצמה גם הפעם, תושבי חיפה כולם חשים מחויבים לרוח ההבנה והסובלנות, ואין בי ספק כי החגים יעברו בשלווה וכבוד הדדי"
כך אמר ראש העיר חיפה יונה יהב, במפגש הכנה שהתקיים בבית הגפן לקראת יום כיפור וחג הקורבן [עיד אל אדחא] עם ראשי העדות והדתות בחיפה.
קיים סיכוי כי גם השנה יתקיימו יום כיפור וחג הקורבן באותו היום. מדובר במועדים רוחניים משמעותיים לשתי הדתות, אלא שבעוד שיום הכיפורים ליהודים הינו יום תענית ושבתון, חג הקורבן למוסלמים הנו חג של אירועים משפחתיים ושמחה.
בזמן שתושבי העיר היהודים יציינו את הצום בתפילות בבתי הכנסת ובהתכנסות בבתים, יחגגו המוסלמים והדרוזים את חג הקורבן במנהגים מסורתיים הכוללים ביקורים בבתי הקברות וסעודות משפחתיות.

במפגש ההכנה השתתפו בין היתר: האימאם רשאד אבו- אל היג'א – האחראי על בתי התפילה המוסלמיים, נציג הווקף בחיפה
ראג'י חוסיין מזכ"ל הקהילה הבהאית העולמית ג'ושע לינקולן, הרבנים דוד אבו חצירא, יחיאל שחר ושי פרי, סגן ראש העיר סוהיל אסעד, חבר מועצת העיר שי בלומנטל, מזכ"ל המועצה הדתית דוד מצגר, נציגי משטרת חיפה, נציגי מרכז חיפה לדיאלוג וישוב סכסוכים שפועל בבית הגפן היוזם פעילויות להכרות וקרוב לבבות.
ראשי העדות הביעו ביטחון כי כפי שהיה בשנה שעברה כך גם השנה ינהג הציבור החיפאי בסובלנות ויגלה הבנה למנהגי הזולת.
על מנת להבטיח כי כך יהיה התקיימו שיעורי הסברה בבתי הספר, במסגדים ובבתי הכנסת להעלאת המודעות לימים הקדושים לשתי הדתות כמו כן חולק מנשר מראש העיר לתושבים הקורא לסבלנות.
כמו כן יפורסמו דברי הסבר וקריאה לסובלנות ברשתות החברתיות.

תגובות