יונה יהב: "תנופה למקומות עבודה בהיקפים שלא הכרנו"

שיתוף פעולה אסטרטגי בין עירית חיפה ו MassChallenge מאיץ הסטארט-אפים הגדול בעולם

ראש עיריית חיפה יונה יהב: "תנופה למקומות עבודה בהיקפים שלא הכרנו"

ראש העיר חיפה יונה יהב ומנכ"ל MassChallenge ג'ון הארת'ורן חתמו בשבוע שעבר על הסכם שיתוף פעולה רב שנתי, על פיו תקודם פעילות יזמית בחיפה ובפארק מדעי החיים המוקם בכניסה הדרומית לחיפה במיוחד בתחום מדעי החיים.
יהב, המשמש כיו"ר מועצת המנהלים של החברה הכלכלית אמר כי "חתימת הסכם לשת"פ אסטרטגי עם MassChallenge מעידה על העניין הרב שמרכז פארק מדעי החיים וקובעת סטנדרטים חדשים של מצוינות".
בשלב הראשון MassChallenge ועירית חיפה ישתפו פעולה על מנת לעודד חברות הזנק מחיפה להגיש מועמדות להשתתפות בתכנית של MassChallenge בבוסטון ועל מנת לבסס בפארק מדעי החיים ההולך ונבנה בחיפה כ"מרכז מצוינות" של MassChallenge בישראל, בתחם מדעי החיים.

חברות שיצליחו לעמוד בקריטריונים של התכנית ויגיעו לשלב הסופי במיונים יקבלו הזדמנות ליהנות מיתרונות התוכנית של MassChallenge הכוללים בין היתר: ליווי אינטנסיבי במשך ארבעה חודשים בבוסטון, פגישות והרצאות עם מנטורים הטובים בעולם, סיוע בשיווק וגיוס משקיעים ושותפים אסטרטגיים.

עוד אמר יהב כי: "פארק מדעי החיים יביא ליצירת מקומות עבודה חדשים בהיקפים שלא הכרנו. בפארק יקלטו ויתבססו חברות מובילות שימקמו את חיפה בחזית הטכנולוגית של תעשיית הביו-טק בשיתוף פעולה עם גורמים בינלאומיים מובילים ועם מוסדות האקדמיה, המחקר ובתי החולים בעיר. כמו כן ציין יהב, את הקשר האמיץ בין העיר חיפה לעיר בוסטון אשר אחד מפירותיו הוא ההסכם עם MassChallenge.
MassChallenge, היא תוכנית ההאצה לסטארט אפים (אקסלרטור) הגדולה בעולם הפועלת משנת 2010 והראשונה המקדמת יזמים בעלי פוטנציאל גבוה לצמיחה, הנמצאים בשלבים ראשונים של ההתפתחות העסקית שלהם. MassChallenge פועלת כארגון ללא מטרות רווח והשתתפות חברות ההזנק אינה כרוכה בתשלום או באחזקות.
489 חברות הסטארט אפ שהשתתפו עד כה בארבעת המחזורים של MassChallenge, דיווחו על כ 194 מיליון דולר בהכנסות, גייסו למעלה מ 472 מיליון דולר וסיפקו כ- 4000 מקומות עבודה חדשים.
בפברואר 2013 הושקה MassChallenge ישראל בתמיכתם של נותני החסות המובילים EMC וקבוצת Kraft. בהמשך השנה הצטרפה גם קבוצת שטראוס לרשימת השותפים. יוזמי הפעילות בישראל הם ג'ון הארת'ורן, מייסד MassChallenge ואמיר אלדד, ממייסדי Aternity, יו"רNew England Israel Business Council ומוביל פעילות ההתרחבות הבינ"ל של MassChallenge.
לקראת פתיחתו של פארק מדעי החיים בשנת 2015, MassChallenge ועירית חיפה יתכננו שיתוף פעולה על מנת לאתר ולקדם חברות סטארט-אפ ויזמים בתחומי הביו-טק ומדעי החיים הפועלים מחיפה וימוקמו בפארק מדעי החיים אותו בונה החברה הכלכלית לחיפה מול פארק מת"ם.
מדובר בפארק הייעודי הראשון הנבנה בארץ כחלק מאסטרטגיה אותה מובילה עיריית חיפה להמשך פיתוח תעשיות עתירות ידע בכניסה הדרומית לעיר. הפארק נבנה על שטח של 31 דונם והתכניות כוללות חמישה בניינים בהיקף כולל של 85 אלף מ"ר. ההרשמה לתוכנית ההאצה בתחומי מדעי החיים נפתחה עתה רשמית.

הקמת פארק מדעי החיים נמצאת בשלבי בנייה מתקדמים וניתן לראות בשטח את עבודות הקמת הבניין הראשון בשטח כולל של 17,000 מ"ר. עלות הקמת הבניין הראשון כ-100 מיליון שקל הממונים ע"י החברה הכלכלית לחיפה וחברת מבני תעשיה. אכלוס הבניין יחל ברבעון הראשון של שנת 2015.

מנכ"ל החברה הכלכלית לחיפה גל פלג: "פעילות המו"פ של חברות ביומד, מכשור רפואי וגופי מחקר מקומיים מושכים עניין רב בקרב קרנות הון ומשקיעים בינלאומיים ובתקופה זו העמיקה החברה הכלכלית לחיפה את פעילותה ומעורבותה בבניית פלטפורמה לשיתופי פעולה אסטרטגיים, כמו זה שנחתם עם MassChallenge לטובת קידום פארק מדעי החיים ומשיכת יזמים, משקיעים וחברות לפארק.

תגובות