לא יחודש היתר הרעלים למכל האמוניה

כך קבע היום השר להגנת הסביבה זאב אלקין. למשק תינתן אורכה של שלושה חודשים לצורך התארגנות להמשך יבוא האמוניה, בתקופה זו תספק חיפה כימיקלים את כלל צורכי המשק. "חיפה כימיקלים לא הצליחה להוכיח באופן מניח את הדעת כיצד תוכל להסיר את הסיכון לאוכלוסייה בהתאם למדיניות המשרד בנושא מרחקי הפרדה וכן מניעת הסיכון מאסונות טבע"
המשרד להגנת הסביבה החליט שלא לחדש את היתר הרעלים של חברת חיפה כימיקלים, הפוקע ב-1 במרס. ההחלטה ניתנה בהמשך לשימוע שקיים המשרד להגנת הסביבה ב-20 בדצמבר לבעלת היתר הרעלים למכל האמוניה בחיפה, חברת חיפה כימיקלים, ולאחר בדיקה מקיפה של החומר שהגישה החברה ב-1 בפברואר.
על מנת שהתעשייה תוכל למצוא מענה חלופי לאספקת האמוניה מבלי שפעילותה תיפגע ולהיערך למענה חלופי לאספקת אמוניה למשק בשעת חירום, ובהתאם לחוות הדעת של המועצה לביטחון לאומי (מל"ל) ובדיקה מקצועית שביצע משרד הכלכלה – תינתן למשק אורכה בת שלושה חודשים לצורך התארגנות להמשך יבוא האמוניה, עד ל-1 ביוני 2017. בתקופה זו תספק חיפה כימיקלים את כלל צורכי המשק, ובכלל זה לשעת חירום.
במשרד להגנת הסביבה מדגישים כי החל מה-1 במרס לא תתבצע פריקת אמוניה נוספת למכל – אלא אם יוכח כי האמוניה שבמכל אינה מספיקה לצורכי כלל המשק לחודשי ההתארגנות בתקופת המעבר, באישור המשרד.
עיריית חיפה: אנו מברכים את השר וצוות משרדו על ההחלטה המשמעותית ושמחים על הצטרפותם לקביעה כי מערך האמוניה מסכן את תושבי מטרופולין חיפה.
יחד עם זאת אנו חולקים על הצורך לאפשר עוד 3 חודשים ארכה למערך האמוניה במפרץ ומציגים חלופות מיידיות שיאפשרו סגירה מייידית

ביום א' 26.2.17 ב-9:30 מגיעים לבית המשפט המחוזי חיפה רחוב פלי"ם 12 וקוראים לסילוק מיכל האמוניה.
יחד נעשה שינוי נוסף בדרך למפרץ נקי.
לאיוונט: https://www.facebook.com/events/2674131103376600/

תגובות