לראשונה בישראל: תיכון "עתיד" למקצועות המלונאות והתיירות"

יו"ר מפלגת 'יש עתיד', יאיר לפיד, הגיע הבוקר מלווה באחותו מירב לחנוך את ביה"ס ע״ש אביו. הטקס התקיים במעמד ראש עירית חיפה, יונה יהב ומנכ"ל רשת עתיד, עמיעד גורביץ.
ביה"ס נקרא ע״ש של יוסף (טומי) לפיד, אשר הניח את קווי היסוד לתיירות הישראלית וכתב את הסדרה המפורסמת ״מדריכי לפיד" לתיירים בעולם.
לפיד ואחותו הגיעו נרגשים לטקס, נפגשו עם תלמידים, קיבלו הצצה למגמות הלימוד, ושמעו מקרוב על ייחודיות ביה״ס שיאפשר לתלמידים לרכוש מקצוע בתחום התיירות והמלונאות.
ביה"ס "עתיד" למקצועות התיירות והמלונאות הוא ראשון מסוגו בארץ והוקם נוכח הגידול בהיקף תיירות פנים וחוץ ומספר בתי מלון הנבנים בימים אלה בחיפה. בבית הספר, המנוהל ע״י רשת ״עתיד״,
יוכלו להשתלב תלמידים מאזור חיפה במסלולי בגרות טכנולוגיים בתחום התיירות והמלונאות (מסלול טכנולוגי, תעודת גמר טכנולוגית, דיפלומת טכנאי והנדסאי והסמכות של משרד התיירות). במקביל, ביה"ס יכשיר בוגרים בתחומי התיירות להשתלבות בעבודה בבתי מלון ומוקדי תיירות בחיפה ובצפון.

dsc_0856
במהלך טקס הסרת הלוט שנערך במקום שיתף לפיד את הנוכחים בסיפורים מרגשים על אביו יוסף (טומי) לפיד, על החוויות שהיו לו אתו סביב הספר "מדריך לפיד" ולבסוף ביקש להעביר מסר למחנכים ולתלמידים.
"מכל תכונותיו הטובות של אבא, הטובה ביותר – וזו שהוא הוקיר מעל לכל האחרות – הייתה הסקרנות. עד יומו האחרון הוא היה סקרן כמו ילד. הכל עניין אותו. הפוליטיקה, הספרות, התיאטרון האנושי, הילדים שלו. אם הוא היה פה אתנו היום,
זה מה שהוא היה מבקש ממוריו ומנהליו של בית הספר על שמו: אל תלמדו אותם, תפתחו להם דלתות. תגרמו להם להיות סקרנים כלפי העולם. ישראל מפתחת בשנים האחרונות נטייה מדאיגה להסתגר מפני העולם. אני מקווה שבית הספר זה ייצור דור של ישראלים צעירים שמבינים שאנחנו לא רוצים להיות ״עם לבדד ישכון״. בדידות אינה ערך. סקרנות לעומתה מובילה אותנו לכל המקומות שבהם עוד לא היינו, אבל אנחנו רוצים להיות".dsc_1005
ראש עיריית חיפה, יונה יהב: ״חיפה נהנית בשנים האחרונות מפריחה בענף התיירות אשר באה לידי ביטוי הן בתפוסת בתי המלון הקיימים בעיר והן בעשרות בתי מלון הבוטיק המוקמים ברחבי העיר.
כל אלה ייצרו פה מאות משרות פנויות בתחומי התיירות ועל הצורך הזה עונה בית הספר הראשון והיחיד בישראל שיכשיר את תלמידיו במקצוע מועדף שעתידו מובטח בתחום התיירות והמלונאות.
אנחנו מתווים את התשתית הראויה ביותר עבור תלמידי ביה"ס על מנת שיוכלו להתפתח בתחום ולקבל את ההכשרה המקצועית הטובה ביותר תוך שיתוף פעולה עם אוניברסיטת חיפה עמה אני מקיים מו"מ על מנת לאפשר לתלמידי בית הספר המשך לימודים במסגרת אקדמית."
עמיעד גורביץ׳, מנכ"ל רשת "עתיד": ״זהו ביה״ס היחיד בישראל ללימודי התיירות והמלונאות. לאחר שנה וחצי של עבודה מאומצת של עיריית חיפה, משרד החינוך ורשת החינוך עתיד- אנו הופכים היום את החלום למציאות.
המיוחד בבית הספר הזה הוא בכך שהוא מכיל מגוון רחב של נערות ונערים, דבר שהופך את המשימה החינוכית לכפולה: מצד אחד- להוביל בבית הספר תהליכים חינוכיים ברמה הגבוהה ביותר- בלמידה, ברכישת המקצועות וביכולת לגרום לתלמידות ולתלמידים לאהוב את המקצועות. בנוסף, בגלל שביהס הטרוגני יש חשיבות אדירה למעטפת החינוכית והאנושית, שרשת עתיד מעניקה לתלמידות ולתלמידים.

thumbnail_dsc_0432

תגובות