ממשיכים בגאווה

קמפוס אנקורי צפון (קרית ביאליק) בשיתוף עם ארגון הנוער הגאה איגי משיקים זו השנה השנייה את תכנית הלימודים, "תכנית ניר", בנושא "קבלת האחר" לקראת מטלת הביצוע בבגרות באזרחות לתלמידי כיתות י"א.

רשת החינוך אנקורי חברה לארגון הנוער הגאה איגי, וגיבשו יחד תכנית לימודים ייחודית, "תכנית ניר", לתלמידי כיתות י"א, בנושא קבלת האחר, כחלק ממטלת הביצוע לבגרות באזרחות. התכנית מהווה בסיס לדיון בסוגיות אזרחיות שונות סביב נושאי מגדר וסובלנות.
הפעילות בקמפוס אנקורי צפון (קרית ביאליק) החלה לפני כשנה והוא בית הספר היחיד באזור חיפה והקריות המפעיל תכנית זו, מאז הוצעה כפעילות מכינה בתחום האזרחות בכלל התיכונים ברחבי הארץ.
התכנית כוללת 8 מפגשים (16 שיעורים), ספר ייעודי עם מערכי שיעור למורים לאזרחות שמלווה את התכנית ו"חוברת הדרכה למורה" שיצאו באמצעות ההוצאה לאור של רשת החינוך אנקורי. השיעורים מועברים על ידי מתנדבי איגי שקיבלו הכשרה מקצועית. בין המדריכים גם לה"טבים וגם סטרייטים מתוך תפיסה רחבה של העשייה והתוכן.
ורדית הלוי, מנהלת קמפוס אנקורי צפון: "שיתוף הפעולה בין רשת החינוך אנקורי לאיגי הוא שיתוף פעולה אידיאולוגי מתוך חשיבה ערכית משותפת שנשענת על דיאלוג ובחירה. בשנה שעברה הופעלה תכנית ניר לראשונה בקמפוס שנחלה הצלחה רבה ולמדנו על קבלת האחר בצורה פתוחה ולא מתווכת". עוד הוסיפה הלוי כי "אחת ממטרות העל של תכנית הלימודים באזרחות היא יצירת זיקה בין הלמידה העיונית לבין המציאות בבית הספר, בקהילה ובחברה. אנו מאמינים שזו הזדמנות ללמידה משמעותית. מערכי שיעור אקטואליים הנלמדים באופן המעורר שיח בכיתה, מפתחים כישורים ומיומנויות חשיבה וניתוח ומסייעים לתלמידים לגבש את דעתם האישית ולהיות יותר מעורבים".

עופר יהודה, מנהל פעילות תכנית ניר באיגי: "אני מברך על שיתוף הפעולה עם קמפוס אנקורי צפון בקרית ביאליק. רשת החינוך אנקורי היא שותפה לדרך של תכנית ניר. באיגי אנחנו מאמינים שהדרך לשינוי מהותי מתחילה בחינוך, ופועלים בכל הארץ בכדי שיותר נוער ייחשף לתכנים שנוגעים בקשר שבין סקסיזם להט"בופוביה, וגזענות. יחד נדאג ליצור סביבה בטוחה, שוויונית ומקבלת יותר לכולם."

תגובות