משלחת התקווה – מחיפה לבוסטון

לרגל יום השואה יום הזכרון ויום העצמאות: משלחת קציני צה"ל "משלחת התקווה", יצאה השבוע מחיפה לבוסטון לייצג את ישראל זו השנה החמישית ברציפות
• השנה לראשונה הפכה משלחת התקווה למשלחת רישמית של צה"ל בשיתוף שותפות חיפה בוסטון

משלחת קציני צה"ל המונה 12 קצינים וקצינות, המייצגים את מגוון חיילות צה"ל ואת החברה הישראלית על גווניה השונים יצאה השבוע מחיפה לבוסטון לייצג את ישראל. בין הקצינים עולים חדשים מברית המועצות לשעבר, מאתיופיה וכמובן ילידי הארץ. המשלחת שהפכה השנה למשלחת רישמית של צה"ל, תייצג את ישראל במסע הסברה לרגל אירועי יום הזכרון ויום העצמאות. את המשלחת מובילה זו השנה החמישית ברציפות שותפות חיפה- בוסטון.

הקצינים שיצאו בשליחות מדינת ישראל, ישתתפו באירועי יום השואה, יום הזכרון ויום העצמאות בבוסטון ויערכו פעילויות הסברה בבתי הספר היהודיים בבוסטון, בבתי הכנסת, במרכזים הקהילתיים היהודים, וכן בארגונים לא יהודיים כגון אוניברסיטאות ובסיסים של הצבא האמריקאי. המשלחת מורכבת, מקצינים המשרתים בחילות שונים, ביניהם קצינים קצינות וטייסים מחיל האוויר, חיל הים, וחילות השדה.
.
המשלחת תופיע בטקסים רישמיים של עיריית בוסטון ושל הקהילה היהודית ויהיו אורחי כבוד של הקונסוליה הישראלית בבוסטון.
הקצינים שנבחרו ע"י משרד ההסברה והתפוצות, שותפות חיפה- בוסטון וצה"ל, לצורך משלחת ההסברה, עברו תהליך הכנה בחצי השנה האחרונה. הכשרת הקצינים כללה בין היתר שיעורי ציונות והבנת הפלוראליזם של הקהילה היהודית ונחשפו למבנה הקהילה היהודית בבוסטון, הכרות עם השותפות, מיומנויות נאום בפני קהל ועוד, תהליך ההערכות נעשה בניצוחה של הגב' יהודית ברוך נציגת משרד השותפות בחיפה, ויואב קרן – יו"ר המשלחת, המקדם את הפעילות כמתנדב בשותפות חיפה בוסטון.

לדברי ורד ישראלי, מנהלת שותפות חיפה- בוסטון, " בשנים האחרונות ישנה ירידה בפעילות ההסברה החיובית למדינת ישראל, שליחותם של קציני צה"ל לביקור בקרב הקהילה היהודית והלא יהודית בבוסטון היא בעלת חשיבות במעלה ראשונה במיוחד בימים אלו! זוהי משלחת המאפשרת להכיר באופן אישי את החייל/ המפקד הישראלי ולהציג את הפן האנושי והמוסרי שלו ולא כפי שמצטייר בתקשורת הבינלאומית. השתתפתי בטקס יום השואה בבוסטון ואני יכולה לאמר כי זו זכות גדולה להוביל משלחת חשובה שכזו המביאה גאווה עצומה לעיר חיפה ולמדינת ישראל, לשמוע את התקווה בבוסטון זה דבר יוצא דופן, זוהי תזכורת עצומה לחשיבות תקומתו של העם היהודי בארץ ישראל.
זו השנה החמישית ברציפות שיוצאת מחיפה משלחת קציני צה"ל, "משלחת התקווה". אני רואה חשיבות רבה להמשיך ולהוציא את המשלחת המבורכת הזו גם בשנים הבאות", הוסיפה ישראלי.

בתמונה: המשלחת משנה שעברה

תגובות