משרד החינוך קבע: 13 בתי ספר חיפאיים מצטיינים בהישגיהם

משרד החינוך פרסם השבוע את רשימת חטה"ב והתיכונים אשר הצטיינו בהישגים ערכיים, חברתיים ולימודיים לשנת הלימודים תשע"ה. עירוני א' ועירוני ה' מובילים בדירוג הארצי! ראש העיר חיפה, יונה יהב, שיבח את צוותי ההוראה בבתי הספר הזוכים על הצטיינותם.
אילנה טרוק, ראשת מינהל חינוך, תרבות ורווחה בעיריית חיפה: "אני רואה בהישג המרשים תוצר של מדיניות ברורה של ראש העיר שלנו למצב את מערכת החינוך העירונית כמובילה בארץ וכמובן- תוצר של עבודה מאומצת מצד צוותי החינוך העושים עבודתם נאמנה ובצורה בלתי מתפשרת."
זו השנה הרביעית שמשרד החינוך מפרסם את רשימת בתי הספר העל- יסודיים אשר הצטיינו בהישגים חברתיים, ערכיים ולימודיים. מתוך 700 בתי ספר שעמדו בתנאי הסף בשנת הלימודים תשע"ו, 79 בתי ספר בארץ דורגו בקטגוריה א' כאשר בראש הטבלה נמצאים עירוני א' ועירוני ה' בחיפה.
11 ביה"ס בחיפה כלולים ברשימת הזוכים המכובדת אשר כללה 277 בתי הספר: עירוני ג', חוגים, רעות לאמנויות, תיכון קריית חיים, הריאלי העברי, ליאו באק, נזירות נצרת, הטכני של חיל האוויר, עירוני ב', אולפנת צביה ואולפנת עמית עירוני ו'. כהוקרה על עבודתם, תוענק לצוותי ההוראה בביה"ס תוספת של 3,000 – 8,000 ₪ במשכרות הקרובה בהתאם לדירוג שקיבל המוסד החינוכי שבו הם מלמדים.
הקטגוריות שעל פיהם דירג משרד החינוך את ביה"ס הינם שיעור הגיוס לשירות צבאי (אזרחי או לאומי), מניעת נשירה, זכאות לתעודת בגרות, הצטיינות במבחני בגרות וזכאות לתעודת בגרות איכותית, קליטת תלמידים מהחינוך המיוחד, שמירה על טוהר הבחינות, קידום תלמיד בהתאם ליכולותיו והיחס של צוות ההוראה למצויינות.
נתונים סטטיסטיים על מערכת החינוך החיפאית:
· שיעור של 84% מבוגרי מערכת החינוך מתגייסים לצה"ל.
· שיעור ההתמדה בחיפה עומד על 89% בשנה"ל תשע"ה (ובארץ באותה שנה- 81.5% בלבד).
· 11.7% מהתלמידים הלומדים בי"ב בחיפה בשנה"ל תשע"ה זכאים לתעודת בגרות מצטיינת (ובארץ באותה שנה- 7.1% בלבד).
· 17% מתלמידי י"ב בחיפה בשנה"ל תשע"ה זכאים לתעודת בגרות הכוללת 5 יח"ל במתמטיקה (לעומת 10.4% בארץ)!!

אילנה טרוק, ראשת מינהל חינוך, תרבות ורווחה בעיריית חיפה תיארה את המודל החיפאי אשר הביא להישג המרשים: "מזה מספר שנים מובילה העירייה תכניות ערכיות וחברתיות בביה"ס היסודיים והעל- יסודיים בעיר. אנו מעודדים את התלמידים להיות מעורבים, להתנדב ולהנהיג במסגרות שונות, ושואפים כי לכל תלמיד תהייה מסגרת שבה יוכל להגשים את עצמו ואת תפיסותיו הערכיות. הגיוס לצה"ל נמצא בין היעדים המרכזיים של מערכת החינוך ובשנים האחרונות הצלחנו למצב את שיעור הגיוס לצה"ל על 84%! בנוסף, הטמענו תכניות להצטיינות במקצועות המתמטיקה והמדעים בכל התיכונים בעיר ונכון להיום, חיפה מובילה עם שיעור של 17% מבוגרי תשע"ו בעלי 5 יחידות לימוד במתמטיקה, לעומת 10.4% בלבד בארץ; וכן 45% נבחנים ב – 5 יח"ל באנגלית לעומת 31.9% בלבד בארץ. לצד העלייה המתמדת בשיעורי הזכאות לבגרות, בחיפה הגשמנו מדיניות של אי- הנשרה, וכיום שיעורי ההתמדה בחיפה מהגבוהים בארץ. אני רואה בהישג המרשים, תוצר של מדיניות ברורה של ראש העיר חיפה למצב את מערכת החינוך העירונית כמובילה בארץ וכמובן- תוצר של עבודה מאומצת מצד צוותי החינוך העושים עבודתם נאמנה ובצורה בלתי מתפשרת."

thumbnail_ZR2_9710

תגובות