נשות הקהילה האתיופית משכונת נווה פז בביקור בכנסת

נשות הקהילה האתיופית משכונת נווה פז עלו לירושלים לביקור בכנסת ונפגשו עם ח"כ ד"ר אברהם נגוסה
כמו בכל שנה, מזה 7 שנים, באדיבות ועד העדה היהודית הספרדית אשר פועל ותורם בתחומים רבים ומגוונים בכלל ובגני הילדים בפרט ובשיתוף המחלקה לחינוך קדם-יסודי בעירייה, התקיים בשבוע שעבר הטיול המסורתי לנשות הקהילה האתיופית של שכונת נווה פז. הטיולים מתאפיינים בביקורים באתרי מסורת יהודית ונופי ארץ ישראל.

המפגש עם ח"כ נגוסה היה מרגש לכולנו. התרגשתי לשמוע עד כמה מרכז "לילך" משמעותי ותורם להעצמת ההורים ולהתפתחות ילדיהם. מרכז 'לילך' הוקם לפני 4 שנים ביוזמתה של שפרה ענתבי מנהלת המחלקה לחינוך קדם יסודי שהבינה שיש להפוך את הפירמידה ולהשקיע כבר בגיל הרך וגייסה לכך את המשאבים

השנה, במסגרת 50 שנים לאיחוד ירושלים, קבוצת הנשים עלתה לירושלים. הסיור בעיר החל בארוחת בוקר בפארק קנדה, לאחר מכן צפייה ב "מסע במעלית הזמן ירושלים". המשך היום שהיווה את גולת הכותרת של הטיול, היה סיור בכנסת ישראל ואירוח הנשים באולם הדיונים של וועדת העלייה, הקליטה והתפוצות ע"י יו"ר הועדה חבר הכנסת ד"ר אברהם נגוסה.
ח"כ נגוסה, סיפר לנשות הקהילה על מבנה מערכת השלטון במדינת ישראל ותיאר בפניהן את פעילותו לאורך השנים למען העלאת משפחות הקהילה וקליטתן בישראל. ההתרגשות הייתה רבה. הסיור בכנסת, המפגש עצמו עם נציג הציבור שלהן וההזדמנות להפנות שאלות הנוגעות בחיי היום יום והמעסיקות אותן. בין הנושאים שעלו לדיון היו הצורך בהנחות למשכנתאות לצעירים, הדאגה לנוער המשוטט ברחובות ולסכנות הנלוות לכך, קשיי תקשורת בין ההורים לילדיהם ופתרונות לילדים בגיל הרך מעבר לשעות הלימודים בגני הילדים בשכונתם, דבר שיאפשר לאימהות לצאת ולפרנס את המשפחה. האימהות תיארו כנקודת אור את תרומתו של מרכז "לילך" לגיל הרך עבורן כהורים ועבור התפתחות ילדיהם מלידה ועד כיתה א'. (מרכז "לילך" משמש כבית חם ונקודת חוסן בקהילה, מלווה ומקדם התפתחות על ידי מתן שירות רב תחומי לכל משפחות הגיל הרך בשכונת נווה פז מלידה ועד כתה א' וממומן ע"י העירייה, דרך המחלקה לחינוך קדם יסודי, תכנית "שילובים", ועד העדה היהודית ספרדית וע"י גיוס תרומות מהקהילה)
ח"כ נגוסה הבטיח לברר ולבחון אפשרויות להכנסת תכניות ייעודיות לשילוב והעצמת הקהילה האתיופית בשכונת נווה פז במסגרת התכנית הממשלתית "דרך חדשה" לקידום שילוב יוצאי הקהילה האתיופית בחיי החברה הישראלית. ח"כ נגוסה פרסם בעמוד הפייסבוק שלו תמונה עם קבוצת הנשים אשר מאוד נהנו מהמפגש וכפי שכתבה מעיין לגסה: "היה מרתק לשמוע אותך מספר לנו על הכנסת והתפקיד שלך בכנסת, רואים שאתה אדם טוב ועושה כל מה שאתה יכול בשביל העדה האתיופית, אני אישית נהנתי , וקבלתי תשובות לשאלות שלי, תודה שאתה בכנסת, אתה נכס לעדה האתיופית, תמשך ככה ישר כח."
מוסיפה מיכל דנה מנהלת מרכז "לילך": "המפגש עם ח"כ נגוסה היה מרגש לכולנו. התרגשתי לשמוע עד כמה מרכז "לילך" משמעותי ותורם להעצמת ההורים ולהתפתחות ילדיהם. מרכז 'לילך' הוקם לפני 4 שנים ביוזמתה של שפרה ענתבי מנהלת המחלקה לחינוך קדם יסודי שהבינה שיש להפוך את הפירמידה ולהשקיע כבר בגיל הרך וגייסה לכך את המשאבים. בשיתוף פעולה עם משרד החינוך וצוותי החינוך בגני הילדים העירוניים בשכונה הקימה מרכז ייחודי המפעיל תכנית העשרה התפתחותית לילדי הגנים ומשמש גם כמרכז העשרה לכל משפחות הגיל הרך בשכונה כל זאת תוך הקשבה לצרכים הייחודיים של הקהילה האתיופית וכלל משפחות הגיל הרך בשכונה. אנחנו כבר חשים בשינוי המשמעותי המתרחש בקרב המשפחות שלנו. אני מאמינה כי ההשקעה שלנו היום במשפחות הגיל הרך, תאפשר לילדיהם להתחיל את לימודיהם בבית הספר בנקודת פתיחה גבוהה יותר ולהגיע להישגים משמעותיים הן בבית הספר והן בחייהם הבוגרים."

תגובות