סגנית שרת החוץ הפולני בחיפה: "באנו לעשות עסקים !"

סגנית שר החוץ הפולני KATARZYNA KACPERCZYK וסגנית שר הכלכלה הפולני GRAZYNA HENCLEWSKA ביקרו אתמול, יום ראשון 14/6 בחיפה בראש משלחת של כ- 100 אנשי עסקים, מדע ותעשייה במטרה לקדם שיתופי פעולה כלכלים בין פולין לחיפה.

בקבלת פנים שהתקיימה באולם מועצת העיר אמרה סגנית שר החוץ : "באנו לחיפה במטרה – לעשות עסקים! סגנית השר הוסיפה כי במשלחת שהגיעה לחיפה נציגי החברות המובילות בפולין כשלכולם מטרה אחת והיא יצירת שיתופי פעולה מסחריים וכלכליים ופיתוח יוזמות משותפות בתחומי ההי-טק וביו-טק. אנו מודעים ליתרונות שיש לחיפה להציע בתחומים אלה ורוצים להיות שותפים להם. כנציגת הממשלה הפולנית אני רוצה להבטיח כי פולין תעשה הכל על מנת לאפשר, לתמוך ולקדם שיתופי פעולה ויוזמות עסקיות שיביאו לפיתוח כלכלי משותף".
נציג השגרירות הפולנית בישראל פרז'מישטו בובק, אמר כי זוהי המשלחת הגדולה ביותר שהגיעה אי פעם מפולין לישראל והוסיף כי גודלה על המשלחת מעיד על רצינות הכוונה של ממשלת פולין ומסמל את השינוי והתפתחות הקשרים בין שתי המדינות. לחיפה תפקיד מרכזי וחשוב בפיתוח קשרים אלה בזכות מרכזי ההי טק, מוסדות המחקר והלימוד האקדמי המצויים בה. ביקרו המשלחת בחיפה מהווה הזדמנות להדק את הקשר בין המדינות".

B40A0064
סגנית שר הכלכלה הפולני תיארה את הצמיחה הכלכלית אותה חווה פולין מאז הצטרפותה לאיחוד האירופאי – הבאה לידי ביטוי בין היתר בעבודה שפולין הייתה אחת המדינות היחידות באיחוד האירופאי שלא נקלעה למיתון במהלך המשבר הכלכלי שפקד את אירופה בשנים 2008 – 2009. ישראל הוסיפה סגנית השר מהווה עבורנו דוגמה מצוינת לפיתוח כלכלי ועל כן אנו מבקשים להעמיק את שיתופי הפעולה עם חברות חיפאיות הפועלות בתחומי המחקר והפיתוח".
ראש העיר חיפה הודה לאורחים על שבחרו לבקר בחיפה ולפעול להעמקת שיתוף הפעולה הכלכלי בין פולין לישראל בכלל ובין פולין לחיפה בפרט. יהב סקר את הפעילות המתבצעת בחיפה בתחומי המחקר והפיתוח ע"י החברות הפעולות במת"ם ובמוסדות האקדמיים המצויים בה. עיריית חיפה המקדמת ברית ערים תאומות עם גדנסק שבפולין ומקיימת כבר בפועל שורה של פעילויות בתחום זה תמשיך ותתמוך ותסייע לקידום קשרי המסחר והכלכלה בין שתי המדינות.

B40A0066
עוד השתתפו בקבלת הפנים ונשאו דברים קונסול הכבוד של פולין בישראל עודד פלר אשר תיאר את מערכת היחסים המתפתחת בין ישראל לפולין, נשיא לשכת המסחר והתעשייה בחיפה והצפון דוד קסטל סקר את פעילות הלשכה באזור. פרופ' מרים ארז מהפקולטה להנדסת תעשייה וניהול בטכניון הרצתה בנושא חדשנות וניהול מחקר ופיתוח, ומנכ"לית ההי-סנטר יעל מיטלמן עסקה בהטבות ובליוויו לו זוכים יזמים במסגרת חממות היזמות והטכנולוגיה בחיפה.

תגובות