עיריית חיפה מתנגדת בתוקף לקיים "דיווח" בלבד על הרחבת מתחם בז"ן

ראש העיר במכתב ליו"ר המועצה הארצית:
עיריית חיפה מתנגדת בתוקף לקיים "דיווח" בלבד על הרחבת מתחם בז"ן ודורשת לקיים דיון נוסף כפי שהתחייב שר האוצר בתחילת החודש
כזכור, בניגוד לעמדתה של עיריית חיפה, אישרה ועדת המשנה לעררים של המועצה הארצית לתכנון ובנייה בחודש שעבר תכנית להרחבת בתי הזיקוק. בעקבות ההחלטה האומללה הודיעו עיריית חיפה והארגונים הסביבתיים לשר האוצר כי הם אינם מקבלים את הגזירה וינקטו בכל האמצעים המשפטיים והציבוריים על מנת לבטלה לרבות הגשת עתירה כנגד ההחלטה. בתגובה, הודיע שר האוצר כי המועצה הארצית תדון מחדש בהרחבת בז"ן ואכן יו"ר המועצה, אביגדור יצחקי, זימן דיון נוסף בנושא בתחילת ספטמבר.
אולם, במכתב שהתקבל לפני מספר ימים בעיריית חיפה הודיעה מזכירות המועצה הארצית נמסר כי מטרת הישיבה הינה "דיווח" בלבד ולא יתאפשר דיון חוזר בתכנית.
לאחר בחינה משפטית, סבורה עיריית חיפה אין לעמדה ביסוס בדין ועומדת על כך כי לא זאת בלבד שהמועצה הארצית רשאית לקיים דיון וכי בנסיבות שנוצרו קיום דיון נוסף הינו חובה ציבורית מהמדרגה הראשונה והוא נוגע לחייהם של כמיליון מתושבי מדינת ישראל.
בשל כך, פנה ראש העיר חיפה יונה יהב ליו"ר המועצה הארצית במכתב המביא את עמדת העירייה בעניין :
201608231255
בינתיים, אין בכוונת עיריית חיפה להמתין להחלטה בנושא ובימים אלה היא פועלת להגשת עתירה על החלטת ועדת הערר של המועצה הארצית.
ראש העיר יונה יהב הודיע כי בכוונת עיריית חיפה להיאבק כתף אל כתף עם ארגוני ופעילי הסביבה כנגד כל החלטה הנוגדת את האינטרסים המידיים של תושבי העיר.
"אנו דורשים מהממשלה וכל מוסדות התכנון לפעול לצמצום מיידי בהיקף המתקנים המזהמים. ככל שיוחלט שלא לקיים דיון נוסף במועצה הארצית יהיה בכך כדי לשים ללעג את כל מאמצינו והתחייבות השר כחלון בעניין זה. בכל הנוגע להשפעת התעשייה על חייהם, נמצאים כמיליון תושבי מדינת ישראל בחוסר בהירות. כל עוד זה המצב, נמשיך להיאבק בתקיפות ומלוא המרץ כנגד כל פעולה אשר לא תיתן מענה אמיתי ותיצור שינוי של ממש באיכות חייהם של תושבי האזור." אמר יהב.

תגובות