עליה של 28% בלומדי מתמטיקה 5 יחידות לימוד בחיפה

תוך שנה: עליה של 28% בלומדי מתמטיקה 5 יחידות לימוד בחיפה
עיריית חיפה מפעילה מזה מספר שנים תכנית למצוינות במתמטיקה ובמדעים. על פי התחזית שהוצגה השבוע ע"י משרד החינוך: בחיפה זינק אחוז הלומדים מתמטיקה ב- 5 יח"ל ב- 28% לעומת השנה שעברה. הנתון מרשים גם בהשוואה לערים הגדולות בארץ בשנת 2017 יעמוד אחוז הנבחנים בבחינת הבגרות במתמטיקה 5 יח"ל על 23% מכלל הנבחנים בחיפה. זאת, על פי נתוני משרד החינוך כפי שהוצגו השבוע במסיבת עיתונאים. נתון זה משקף עליה של 28% לעומת הנתון אשתקד, אשר עמד על 18% נבחני מתמטיקה 5 יח"ל בשנת 2016 בעיר.
בערים גדולות אחרות בארץ, אחוז הנבחנים במתמטיקה 5 יח"ל הוא נמוך בהרבה לעומת חיפה. בתל אביב 17% מהתלמידים יבחנו ב- 5 יח"ל, ובירושלים- 10% בלבד.
התכנית לקידום מצוינות במתמטיקה ומדעים, אותה מפעילה עיריית חיפה בשנים האחרונות, שמה לה ליעד להגדיל את מספר התלמידים הלומדים במקצועות אלה בתיכון וניגשים לבחינות הבגרות. התכנית, אותה מובילה המחלקה להעצמה חינוכית באגף החינוך בעירייה, פועלת בשיתוף פעולה עם הטכניון, אוניברסיטת חיפה, משרד החינוך וחברות היי-טק. במסגרת התכנית מתקיימים שעורי תגבור במקצועות אלו ע"י מורי בית- הספר, בתום יום הלימודים, תוך תשומת לב אישית והוראה מותאמת בקבוצות קטנות.
בנוסף לשיעורי התגבור, על מנת לעודד מוטיבציה ללימודי המתמטיקה והמדעים, נחשפים התלמידים להרצאות מפי חוקרים ומהנדסים, מבקרים בתעשיות עתירות טכנולוגיה ובמוסדות אקדמאיים מובילים, ובהם המדעטק, מכון וייצמן וביחידות לנוער שוחר מדע בטכניון.
ראש העיר, יונה יהב: "העובדה כי כרבע מתלמידי העיר הניגשים לבחינות, ישתתפו השנה בבחינת הבגרות במתמטיקה ברמה מוגברת, מעידה על כך שכנראה הצלחנו בתפיסה ובדרך שגיבשנו. מאז שהחלטנו על יעד חיזוק לימודי המדעים והמתמטיקה, אנו מקבלים מידי שנה את נתוני משרד החינוך המראים מגמה עקבית של צמיחה. אנשי החינוך של חיפה מאמינים ביכולות של כל ילד להגשים את עצמו, ומעניקים לו את כל הכלים החינוכיים, הערכיים והפדגוגיים שיובילו להצלחה הזו".
ב- 26.02.17 יפתח הכנס המדעי החיפאי השלישי, ביוזמת עיריית חיפה והטכניון, בו ישתתפו כ- 2,500 תלמידים בכיתות ז'- י"ב אשר יחשפו למרצים מובילים בתחומי המדע, מחקרים חדשניים ומעבדות פורצות דרך.

תגובות