"עמיתי דילר"- הגיוסים מתחילים

עיריית חיפה עומדת לפני פתיחת מחזור נוסף של תכנית המנהיגות היהודית "עמיתי דילר". לתכנית יתקבלו תלמידים מכיתות י', י"א בעלי כישורי מנהיגות ורצון להתפתח
תכנית המנהיגות היהודית "עמיתי דילר" תיפתח, זו השנה השמינית, בחיפה. התכנית נוסדה על ידי קרן משפחת הלן דילר, קרן פילנתרופית מבית הפדרציה היהודית של סן פרנסיסקו. כיום כוללת התכנית 32 קבוצות של שותפויות במדינות צפון אמריקה, דרום אמריקה, דרום אפריקה, אוסטרליה, אירופה וישראל.
התכנית מובילה פיתוח מנהיגות יהודית, תוך יצירת רשת בינלאומית של בני נוער מובילים וערכיים בעלי חזון וכישורי מנהיגות. במסגרת תכנית ההכשרה, אשר נמשכת 15 חודשים, עוברים בני הנוער סדנאות סביב ארבעה עמודי תווך: ישראל, תיקון עולם, מנהיגות וזהות יהודית. בנוסף, משתתפים התלמידים שהתקבלו לתכנית בסמינר חיפאי, סמינר ארצי בגבעת חביבה וסמינר בינלאומי בבוסטון.
מאז היווסדה בשנת 1997 ועד היום, הכשירה תכנית "עמיתי דילר" מעל ל- 3,000 בוגרים. אחת מבוגרות התכנית, תמר נזרי, סיפרה: "החוויה בדילר הקנתה לי כלים ממשיים וחוויית התנסות בטוחה בהקמת פרויקטים, הובלה והנהגה של נושאים בהם אני מאמינה. התכנית גם יצרה עבורי פלטפורמה מוצקה ליצור בעצמי את החידוש שלי, לברר באופן מעמיק מהם הערכים, האידאלים ותפיסות העולם שאני מאמינה בהם, תוך התנסות והתעמתות עמוקה עם דעות, תרבויות ונושאים שלא הכרתי קודם לכן, ומתוך זה לבנות את הזהות האישית והייחודית שלי".
אילנה טרוק, ראשת מנהל חינוך, תרבות ורווחה: "תכנית עמיתי דילר מהווה הזדמנות מצוינת לבני נוער שרוצים להשתייך לרשת חברתית בינלאומית ייחודית, להיות מעורבים יותר ומשפיעים יותר על הנעשה בעולם היהודי, בבחינת תיקון עולם. התכנית מפגישה את בני הנוער עם דמויות מעוררות השראה בעולם היהודי בישראל ובתפוצות, ומאפשרת לתלמידים לרכוש את הכישורים הנדרשים כדי לתפוס- בבוא העת- תפקידי מנהיגות בישראל ובעולם".
ההרשמה לתכנית עמיתי דילר מתבצעת בימים אלה באמצעות המחלקה לחינוך חברתי ערכי במערכת החינוך של עיריית חיפה,
ובטלפון 054-5461346- ניצן נתן, מובילת התכנית.

תגובות