פורסם מכרז להקמת בית ספר יסודי ברמת הנשיא

עיריית חיפה פרסמה השבוע באמצעות חברת "יפה נוף" מכרז להקמת בית ספר יסודי חדש בשכונת רמת הנשיא שבחיפה.

ראש העיר יונה יהב: " בית הספר יוקם ברמה של 5 כוכבים על פי הסטנדרטים הגבוהים אותם קבענו להקמת מבני חינוך בעיר מהגיל הרך ועד בגרות. תכנון המתחם מלווה על ידי מהנדס בטיחות ויועץ נגישות נכים, מרמת השבילים המובילים לבית הספר ועד לפרט האחרון בכל מתחם ומתחם.  רמת הגימור הגבוהה תותאם לתחומי ההתמחות של בית הספר ותבטיח סביבת לימודים חדשנית שתאפשר לתלמידים תנאי מחקר ולימוד אופטימאליים".

ביה"ס שעלות הקמתו מוערכת בסכום של כ – 18 מיליון ₪, ישתרע על שטח כולל של כ – 17 דונם ויכלול 3 כיתות בכל שכבה ובסה"כ 18 כיתות אם.
כמו כן כולל בית הספר חדרי הקבצה, חדרים ללימוד פרטני, מעבדת מדעים, שתי סדנאות טכנולוגיה, ספריה וחללי לימוד שכבתיים משותפים.

מיקומו של המבנה על צלע ההר ינוצל ליצירת אמפיתאטרון מקורה שישמש כאזור כינוס בית ספרי. כמו כן מתוכנן מגרש ספורט הכולל הצללה. בית הספר כולו יוקם כ"מבנה ירוק" מתוך גישה של קיימות, תוך ניצול התאורה הטבעית, אוורור טבעי וקליטת אנרגיה נקייה.
בית הספר יוקם בסמיכות לנחל עמיק ולפארק המרכזי בשכונה, וכך יוכלו התלמידים ליהנות מערכי טבע כחלק משגרת הלימודים ולקיים פעילות שוטפת מבלי להסתכן בחציית כבישים. מיקומו של ביה"ס המשלב בין הר לים ינוצל גם לתכניות לימוד ייחודיות בהם יושם דגש בנושאי טבע וזואולוגיה.
תכנון בית הספר הופקד בידי משרד אילן צבי אדריכלים מחיפה המתמחה בתכנון מוסדות חינוך, התכנון לווה על ידי וועדת היגוי בה היו חברים נציגי משרד החינוך, עיריית חיפה, מומחים ויועצי נגישות ובטיחות.

ראש העיר יונה יהב: " בית הספר יוקם ברמה של 5 כוכבים על פי הסטנדרטים הגבוהים אותם קבענו להקמת מבני חינוך בעיר מהגיל הרך ועד בגרות. תכנון המתחם מלווה על ידי מהנדס בטיחות ויועץ נגישות נכים, מרמת השבילים המובילים לבית הספר ועד לפרט האחרון בכל מתחם ומתחם. רמת הגימור הגבוהה תותאם לתחומי ההתמחות של בית הספר ותבטיח סביבת לימודים חדשנית שתאפשר לתלמידים תנאי מחקר ולימוד אופטימאליים".

הדמיות: משרד אילן צבי – אדריכלות

תגובות