פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-31 חיפה

שתף את החברים

פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-31 חיפה

9 סרטים ישראלים עלילתיים חדשים, 14 סרטים ישראלים תיעודיים חדשים, 46 סרטים קצרים וסרטי אנימציה ו-15 סרטי יצירה צעירה, ישתתפו השנה במסגרות השונות של הקולנוע הישראלי, בפסטיבל הסרטים חיפה.
הפסטיבל יתקיים בחוה"מ סוכות בין התאריכים: 26.9.15 -5.10.15

תחרות הקולנוע הישראלי העלילתי:

1. אינרציה
בימוי: עידן חגואל, תסריט: עידן חגואל ויפעת מקבי, מפיקים: אלעד פלג, חגי ארד
משחק: אילנית בן יעקב, גליה ישי, מוחמד בכרי, ג'יטה מונטה
בכורה עולמית

אינרציה 1

2. באבא ג'ון
בימוי: יובל דלשד, תסריט: יובל דלשד, מפיקים: דוד זילבר, משה אדרי, לאון אדרי
משחק: נביד נגהבאן, אשר אברהמי, פריבורז דויד דיאן, ויס (אליוט) סאפאבי,
רפאל (פאראג') אליאסי
בכורה עולמית

באבא גון 1

3. ברש
בימוי: מיכל ויניק, תסריט: מיכל ויניק, מפיקים: איילת קייט, אמיר הראל
משחק: סיוון נועם שמעון, ג'ייד סקורי, דביר בנדק, עירית פשטן, רעות אקרמן, בר בן וקיל, עמית מוכתר.
פסטיבלים: סאן סבסטיאן 2015

ברש 1

4. התעוררות
בימוי: גיא מאירסון, תסריט: גיא מאירסון, מפיק: איתי תמיר
משחק: קייס נאשף, אילנית בן יעקב, משה פולקנפליק, דויד אופק
בכורה עולמית

התעוררות 2

5. היורד למעלה
בימוי ותסריט: אלעד קידן, מפיקים: איתן מנצורי, אלי מאירוביץ, יונתן דובק, דני גולדברג
משחק: איתי טיראן, אורי קלאוזנר
פסטיבלים: קאן 2015

היורד למעלה 1

6. למה עזבתני
בימוי: הדר מורג, תסריט: הדר מורג, מפיקים: יעל אבקסיס, הלל רוזמן, אלי מאירוביץ
משחק: מוחמד דעאס, יובל גורביץ
פסטיבלים: ונציה 2015

למה עזבתני 1

7. ציפורי חול
בימוי: אמיר י. וולף, תסריט: אורלי רובינשטיין-קצפ , יצחק וולף , אמיר י. וולף
מפיקים: מיכאל שרפשטיין, משה אדרי, לאון אדרי, אודי רקנאטי, לן בלווטניק
משחק: גילה אלמגור, עודד תאומי , מרים זוהר, דבורה קידר , אמנון וולף , מלי לוי גרשון , עליזה רוזן ,שרית וינו אלעד
בכורה עולמית

ציפורי חול 1

קופרודוקציות ישראליות

1. הדיבוק
פולין/ישראל 2015 – יוקרן במסגרת התחרות, בין ישראליות ליהדות
בימוי: מרסין ורונה, תסריט: מרסין ורונה, פבל מסלונה, הפקה: מרסין ורונה, מרק רוזנבאום
משחק: איתי טיראן, אגנשקה גולבסקה
פסטיבלים: טורונטו 2015

2. יום רביעי 04:45

יון/גרמניה/ישראל 2015 – יוקרן במסגרת מזרחה מהמערב
במאי: אלכסיס אלכסיו
מפיקים: תנסיס קרתנוס, קוסטס למברופולוס, טליה קלינהנדלר, אסנת הנדלסמן קרן.
פסטיבל טרייבקה

תחרות הקולנוע הישראלי התיעודי:

1. אסירת תודה
יוצרי הסרט: סיון תמרי-שמואל, אילן דה פריס, שחר סגל, תסריט: אייל צרפתי, שחר סגל, אילן דה פריס,
מפיקה: אילת הראל, גשם תקשורת

2. במרחק פעימה
בימוי: טל ברדה, תסריט: טל ברדה, נועם פנחס, מפיקים: דני סיטון, נועם פנחס, יורם בניטה

3. הרחובות הם שלנו
בימוי ותסריט ניסן שור, מפיקה: יעל לשם

4. הרקדן
בימוי: אלכסנדר גנטלב, תסריט: אלכסנדר גנטלב, ברכה זיסמן-כהן
מפיקה: ליאורה עמיר-ברמץ, רשות השידור מחלקת תעודה

5. יתומי המהפכה
בימוי, תסריט, הפקה: יגאל בורשטין

6. משולם
בימוי ותסריט: אייל בלחסן, נועם שיזף, מפיק: אסף אמיר

7. פה ולא שם
בימוי: דנאי אילון, מפיק: פול קדיו

8. פרדס כ"ץ אהובתי
בימוי, תסריט והפקה: ערן ברק

9. קיץ בערד
בימוי:ענת זלצר, תסריט: ענת זלצר, מודי בר-און, עידו מוכריק
מפיקים: ענת זלצר, מודי בר-און

10. קפה נגלר
בימוי: מור קפלנסקי, תסריט: מור קפלנסקי, יריב בראל
מפיקים: מור קפלנסקי, לירן עצמור, יריב בראל

11. רבין במילותיו שלו
בימוי ותסריט: ארז לאופר, מפיקה: אורלי טופל

12. שכנים – כרוניקה של אובדן
בימוי ותסריט: דוד אופק, מפיקים: אלינור קוברסקי, עדנה קוברסקי

13. תרצה אתר – ציפור בחדר
בימוי תסריט והפקה : ארי דוידוביץ׳

מחוץ לתחרות –
1. האשה מהסינמטק
בימוי ותסריט: נורית יעקבס-ינון, מפיקים: נורית יעקבס-ינון, יפעת פרסטלניק, זהר ינון

התחרות לסרטים קצרים וסרטי אנימציה
28 סרטי סטודנטים וסרטים עצמאיים קצרים ו18- סרטי אנימציה ישתתפו בתחרות.

התחרות האחת עשרה ליצירה צעירה
תחרות ארצית לסרטי תלמידים בוגרי מגמות התקשורת והקולנוע במשרד החינוך. בתחרות ישתתפו 15 סרטים.

פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה מתקיים בתמיכת המועצה הישראלית לקולנוע – משרד התרבות והספורט,משרד התיירות ועיריית חיפה.

הפסטיבל מופק ע"י אתו"ס – החברה לאמנות תרבות וספורט חיפה

מנהל הפסטיבל: שי פישל
מנהלת אמנותית – פנינה בלייר