פרויקט גשרים Flowers crack concrete

מינואר עד ספטמבר 2018 שלושים צעירים, רקדנים חובבים, ישראלים, יהודים וערבים מקבוצת "גשרים", וצרפתים מקבוצת "לרקוד ללא גבולות", יעבדו יחד על יצירה מחולית משותפת במטרה לאפשר מפגש, יצירה ושיתוף פעולה מתוך תשוקתם המשותפת למחול.

פרויקט זה מזמין אותנו לצעוד לעבר הלא נודע, לעבר האחר. יצירתי המשותפת לשתי הקבוצות  Flowers  crack concrete  תעסוק בחללים הנוצרים בין אנשים, בקבוצה, ביכולת שלה ליצור ביחד וליצור יחד…"   יובל פיק

 

פרויקט גשרים נולד במטרה לעודד דיאלוג, שיתוף פעולה ויצירה משותפת בין צעירים מתרבויות, מדינות ודתות שונות, החולקים תשוקה משותפת – לרקוד.

"היה חשוב לי ליזום פרויקט שיאפשר לצעירים מתרבויות שונות לפרוץ את הגבולות שהשוני מציב בינינו וליצור יחד מרחב משותף, חדש, בו כל אחד יכול להביא לידי ביטוי את ייחודו.

פרויקט זה מזמין אותנו לצעוד לעבר הלא נודע, לעבר האחר. יצירתי המשותפת לשתי הקבוצות  Flowers  crack concrete  תעסוק בחללים הנוצרים בין אנשים, בקבוצה, ביכולת שלה ליצור ביחד וליצור יחד…"   יובל פיק

מינואר עד ספטמבר 2018 שלושים צעירים, רקדנים חובבים, ישראלים, יהודים וערבים מקבוצת "גשרים", וצרפתים מקבוצת "לרקוד ללא גבולות", יעבדו יחד על יצירה מחולית משותפת במטרה לאפשר מפגש, יצירה ושיתוף פעולה מתוך תשוקתם המשותפת למחול.

הקבוצה היהודית ערבית "גשרים" היא מקום מפגש לצעירים יהודים וערבים הרוצים לרקוד, ליצור ולהתמודד יחד עם נושא הקונפליקט, זהות וטריטוריה. הקבוצה מונה כיום 10 רקדנים 5 מהמגזר הערבי ו 5 מהמגזר היהודי בגילאי 20-28

הקבוצה הצרפתית "לרקוד ללא גבולות" היא מקום מפגש לצעירים מרקעים אתניים ותרבותיים שונים המאפשר לשבור סטיגמות ודעות קדומות.  הקבוצה הצרפתית מונה כיום 12 רקדנים בגילאי 17-25.

דרך כל המחיצות שעשויות להפריד ביניהם – תרבות, דת, חינוך וזהות – הם ייפגשו, יצרו וירקדו יחד בניהולו האמנותי של הכוראוגרף יובל פיק, העומד בראש המרכז הכוראוגרפי של ריו-לה-פאפ.

עשרה חודשים של הכנות וחזרות בצרפת ובישראל יגיעו לשיאם בהופעות משותפות – ביולי 2018 בעיר התחתית בחיפה ובספטמבר 2018 במסגרת הביאנלה של המחול בליון.

 

סקירה היסטורית של פרויקט גשרים:

בפברואר 2015 נסעה קבוצת "גשרים" לשבוע של סדנאות מחול עם קבוצת "לרקוד ללא גבולות" במרכז הכוראוגרפי ליד העיר ליון שבצרפת, בניהולו של יובל פיק.

שתי הקבוצות חוו שבוע של סדנאות מחול ויצירה בהנחיית יובל פיק ורקדנים מלהקתו. בשבוע אחד של מחול משותף עברו הצעירים חוויה מסעירה, מרגשת ומטלטלת.

אלן אשכנזי, מחברת ההפקה וידיאו-עולם הצרפתית, ליווה את הפרויקט ויצר סרט דוקומנטרי הנקרא PASSERELLES

בדצמבר 2015 , בעקבות הצלחת הפרויקט הראשון, אירחה קבוצת "גשרים" את הקבוצה הצרפתית לשבוע של מחול ברחבי הארץ. הקבוצה המשותפת של יהודים, ערבים וצרפתים השתתפה בסדנאות בכפר המחול ורטיגו, בתל אביב עם עידו תדמור, בחיפה בבית הגפן ובעכו ונפגשה עם כוראוגרפים ואמנים ישראלים ופלשתינים. סרט דוקומנטרי נוסף נוצר על המפגש השני – ENSEMBLE.

תגובות