קווי הלילה 200 – 205 ו – 208 חזרו לפעול בחיפה בכל ימות השבוע.

בשורה לצעירי חיפה והוריהם. עם תחילת החופש הגדול חזר השבוע משרד התחבורה להפעיל את קווי הלילה בכל ימות השבוע וזאת על מנת לאפשר לכל אדם לצאת לבלות ולחזור הביתה בשלום והכל במחיר נסיעה רגילה בתחבורה ציבורית.

בחיפה פועלים שלושה קווים: קו 200 היוצא ממרכזית המפרץ – רכבת השמונה – המושבה הגרמנית – רחוב הגפן – נווה שאנן – הטכניון – אוניברסיטת חיפה – דרך הים וחוף דדו. קו 205 בין טירת הכרמל לחיפה וקו 208 בין נשר לחיפה.
כל הקווים פועלים בשני הכיוונים בכל ימות השבוע – בין השעות 23:00 – 04:00. קווי 205 ו – 208 יפעלו בימי ו' החל מהשעה 22:00 בכל 30 דקות.
זאת השנה התשיעית שבה מפעיל משרד התחבורה את קווי הלילה, בשיתוף הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, הרשויות המקומיות וחברות התחבורה הציבורית. בעבר פרסם מרכז המחקר והמידע של הכנסת דו"ח, שהצביע על ירידה של 40% במספר תאונות הדרכים עם נפגעים, באזורים בהם פעלו קווי הלילה.
ראש העיר יונה יהב: "עיריית חיפה נרתמה להגברת השימוש בקווי הלילה שנועדו לאפשר לצעירים לנצל את ימי החופש, לבלות ו"לעשות חיים" מבלי להזדקק לרכבים פרטיים וזאת על מנת להבטיח כי יחזרו הביתה בשלום".
שר התחבורה הבטיחות בדרכים והמודיעין, ישראל כץ: "אנחנו מייחסים חשיבות רבה לקווי הלילה, מדובר בשירות חיוני ומציל חיים, פשוטו כמשמעו, כל תאונה שנמנעה היא הצלחה, אני קורא לצעירי ישראל, לצאת, לבלות וליהנות, אך גם לגלות אחריות ולנסוע בקווי הלילה. נמשיך להרחיב ולשפר את מערך קווי הלילה בכל חלקי הארץ כדי להבטיח שצעירי ישראל יוכלו לצאת לבלות ולחזור הביתה בשלום במחיר שווה לכל נפש".
כל המידע על הקווים ולוחות הזמנים באתר Kav-layla.co.il ובפייסבוק.

bird

תגובות