רשימת המתנה להאב החדש בעיר התחתית

משהו טוב קורה בתחום היזמות בחיפה, פחות משלושה חודשים מאז נפתח – רשימת המתנה להאב החדש בעיר התחתית
לפני כשלושה חודשים חנכה רשות הצעירים של עירית חיפה את IN-VENT – ההאב העירוני הראשון ליזמים טכנולוגיים וחברתים. מאז שהושק, ההאב זוכה להצלחה גדולה מהצפוי, וכבר היום בתפוסה מלאה בכל החללים הציבוריים והמשרדים כאשר בין היזמים העובדים בו גם 6 חברות סטארט – אפ חיפאיות שהחליטו לחזור מתל אביב עם פתיחתו.
יונה יהב, ראש העיר: “חיפה הולכת להיות מרכז היזמות הבא של מדינת ישראל. עיריית חיפה משקיעה רבות על מנת למצב את העיר כמובילה בתחום המדיקל והביוטק, ולשמחתנו אנחנו רואים התקדמות משמעותית בתחום וזו רק ההתחלה."
שלושה חודשים בלבד לאחר פתיחת ההאב העירוני הראשון בחיפה – IN-VENT, והמקום בתפוסה מלאה ע"י עשרות יזמים צעירים. ההאב מיועד ליזמים טכנולוגים וטכנולוגים-חברתיים, המצויים בשלבי ה- SEED-PRE או SEED ( ההתמקדות היא ביזמים בתחילת דרכם, החל מהשלב הרעיוני, פיתוח מוצר ועד גיוס הון ראשוני).IN-VENT משמש עבורם כבית שבו הם זוכים לליווי אישי מצד בכירים מובילים בשוק העסקי בישראל ובעולם.
IN-VENT מציע שירותי ליווי בתחומי השיווק, פיתוח עסקי, רישום פטנטים, סוגיות משפטיות וכן מפגשים עם משקיעים מהארץ והעולם במטרה להבטיח ליזמים החיפאיים קרקע פורייה לפיתוח מיזמים ורעיונות ייחודיים. כיום, פועלות בו 18 חברות הנמצאות בשלבי גיוס שונים ובהן 6 חברות חיפאיות אשר פעלו בתל אביב, והחליטו לחזור לחיפה עם פתיחתו וכן עשרות יזמים בתחילת דרכם. כעת, ההאב החדש נותן מענה ובעקבותיו מתוכננים להיפתח מתחמי יזמות נוספים ובהם גם מיזמים פרטיים.
רשות הצעירים גייסה למתחם החדש שותפים מובילים מתחום ההיי-טק והתעשייה הישראלית לרבות, בנק לאומי, פירמת רואי החשבון הבינלאומית PWC, קרן ההשקעות CCapital, חברת עו”ד הבינלאומית פרל כהן צדק לצר ועוד. מנטורים בכירים מאותן חברות יעניקו ליווי מקצועי ליזמים החדשים וחיבור לאנשי מפתח בתעשיית ההיי-טק הבינלאומית. במקביל, ההאב פועל בסינרגיה עם גורמי היזמות הנוספים בעיר, הייסנטר, מט”י, חממת תקוין ויוזמות פרטיות כאשר אתר אינטרנט מיוחד, מלווה את פעילותו ומרכז את כלל הפעילויות בתחום היזמות בחיפה ובצפון הארץ. בנוסף לליווי האישי והפרטני , מתקיימים בהאב גם תחרויות מיזמים ואירועים בשיתוף משקיעים מהארץ ומהעולם וסדרת Meet-Up בתחומים שונים.
המתחם, המשתרע על פני שטח של 300 מ״ר, מחולק לחדרי עבודה, חדרי ישיבות ושולחנות בודדים. לרשות היזמים מתחמי ישיבה להשכרה החל ממושב אחד ועד משרד פרטי לחברות חדשות בעלות סמלית (300 ש”ח לכיסא בודד עד ל-500 ש”ח למשרד).
מיקי ליבוביץ – מנהל רשות הצעירים ויוזם הקמת ההאב – “ תחום היזמות הוא השפה של הדור הצעיר בישראל ובעולם. לחיפה יש פוטנציאל להפוך להיות הסטאטראפ ניישן הבאה של ישראל, כיון שהיא מרכזת שילוב של הון אנושי, חברות מובילות בתעשיה ומחקר אקדמי. ההקמה של ההאב, נתנה דחיפה אדירה לחיפה, ואנחנו נמשיך לפתח את העיר עד שנגיע ליעד”

בין המיזמים של In-Vent :

Seedr.cc
האתר מריץ טורנטים על הענן, ושואפים לבנות פלטפורמה לאיחוד המידע באינטרנט (סטרימינג,הורדות וטורנטים) – 220,000 משתמשים פעילים.

טרייב פרסום – TRIBE
טרייב מרכזת בקהילה (שבט) אחת מגוון עסקים מתחומים זהים. עבור כל "שבט"מגובשים מערכי שיווק מקצועיים החל מתבניות ממותגות לפי סוג העסק ועד לתוכן וקמפיינים שלמים והכל בלחיצת כפתור בשיטת "שגר ושכח" מתוזמן מראש (כל קמפיין לתאריך שלו). המיזם נועד לחסוך לעסקים זמן יקר והתעסקות ומעניקים להם אפשרויות בחינם שעד כה היו שמורות לעסקים גדולים בלבד. השבט שלנו עושה לאימייל את מה ש-WIX עשה לאתרי אינטרנט.

KdsMedia
החברה מתמחה באופטימציה של רכישת מדיה באינטרנט על סוגי המדיה השונים. לחברה טכנולוגיה ייחודית המאפשרת להציג למשתמשים ייחודים מודעה רלוונטית ביותר וכתוצאה מכך לעלות את שיעור ההמרה. החברה פעילה במספר בורסות פרסום, ואף מפעילה בורסה פרטית

Rean
סטארטפ להנגשת מוצרים טכנולוגיים לבעלי מוגבלויות (עיוורים, חרשים, נכים, קטועי גפיים, משותקים, חולי Alc / Epilepsy ועוד) בביתם ובמקום עבודתם.

Onysus
חברה המפתחת סביבת עבודה גרפית ואינטואיטיבית המאפשרת למשתמשים לבנות אפליקציות וחוויות שימוש סוחפות תוך שימוש ביכולות של מציאות רבודה (AR), מציאות מדומה (VR), זיהוי תנועה ומחוות ללא ידע טכני מוקדם או היכרות עם תכנות. אוניסוס מנגישה את הטכנולוגיות החדישות ביותר ומאפשרת ליצרני התוכן להביא את הדמיון למציאות. לחברה שיתופי פעולה עם חברות בינלאומיות רבות (אינטל, סמסונג ועוד). כמו כן, החברה הנה בוגרת של תכניות ההאצה EISP8200 , The-Junction ותוכנית השותפים של אינטל (Intel IPP).

Distribyte
פלטפורמה חדשנית המאפשרת חיסכון של עד 80% מעלויות/ זמני פיתוח של שירותים חדשים תוך כדי פיתוח קוד טהור ללא כל כלי פיתוח.
החברה מאפשרת לפתח לוגיקה עסקית טהורה ולקבל שירות שזמין גלובלית, שירות שחי, מעודכן ומסונכרן תמיד ותומך במספר משתמשים בלתי מוגבל. הפלטפורמה זמינה כשירות בענן וגם להתקנה פנים ארגונית ובכך מאפשרת מודל היברידי ייחודי הנותן מענה לנושאי רגולציה ואבטחת מידע.

Medilayse.me
חברה העוסקת באימפלמנטציה של כלים מתקדמים מתחום הרפואה המותאמת אישית לאוכלוסיית הקשישים הסיעודיים. אנו שואפים לשפר באופן ניכר את איכות הטיפול הרפואי בהם ולהנגיש בזמן אמת וע"פ דרישה, את תמונת המצב הרפואית לבני משפחתם.

Inka Robotics
אינקה רובוטיקס (Inka Robotics) עושה מהפכה טכנולוגית בעולם הקעקועים. רובוט מקעקע אוטונומי עם בקרה של ראייה ממוחשבת. הרובוט מקעקע מהר יותר, מדוייק יותר וזול יותר ממקעקע ואף מסוגל לקעקע עיצובים שעד כה לא היה ניתן לבצע ביד אנושית. מעבר לקעקוע על פי תמונה שבוחר הלקוח, הפלטפורמה מאפשרת ביצוע רפרודוקציות של מקעקעים מפורסמים.

I/O Enterprises Ltd
אי/או אנטרפרייז מפעילה מרכזי חדשנות במדעי חיים (ממזון עד בריאות דיגיטלית) בישראל ובעולם עם פעילות בישראל, בארה״ב, בקריביים ובאפריקה. אנחנו מכווני קהילה ונושא ופחות מכווני שלב. בישראל אנחנו משרתים מספר שחקנים גם יזמיים בתחומי בריאות דיגיטלית וחברה בתחומי הדיגיטציה של חוש הריח.

OuiChoose
​​וויצ'וז מעצבים מוצרים שמספרים סיפור ונותנים מענה להורים המחפשים לרכוש מוצרים מעוצבים, ידידותיים לסביבה ובריאים לילדיהם. המיזם הינו חינוכי-טכנולוגי ופועל בשני ערוצים משולבים: אתר אינטרנט אינפורמטיבי הכולל פלטפורמת eCommerce ומוצרים מעוצבים המתבססים על חומרים אקולוגים ושיטות יצור ייחודיות ​עם מדפסות תלת מימד.​

ToneLine
טון-ליין היא פלטפורמת לימוד הנגינה הראשונה בעולם המשלבת בין הנוחות, עושר ומחיר של שיעורים ממוחשבים ללימוד עצמי וליווי אישי של מורה פרטי און-ליין. כל מי שאוהב מוזיקה, יוכל להתפתח באמת באופן נוח ומתאים לאורח חייו.

Yallo
מפתחת פלטפורמת טלפוניה חכמה תוך יכולות של התערבות במהלך שיחה לארגונים, טלפונים ניידים ואופרטורים ברחבי העולם. יכולות כגון הקלטה ותמלול שיחה ב-81 שפות, חיבור השיחה למערכות CRM והפעלת טריגרים בזמן אמת בהתאם לנאמר.

Balipizza
פיתוח אפליקציה להזמנת פיצה מפיצריות קטנות ושכונתיות בצורה קלה, נוחה ומהירה תוך מתן פתרונות מחשוב כוללים לפיצריות.

_DSC1711

תגובות