שבט "כרמל" הוותיק של תנועת "הצופים" עבר למשכנו החדש

למעלה מ – 1.5 מיליון ₪ הושקעו בהקמת המבנה החדש שהחליף את הצריף המיתולוגי של השבט מאז הקמתו בשנת 1937
ראש העיר יונה יהב: "הקמת ושדרוג מבני תנועות הנוער נועדה להבטיח בית חם ומרווח לפעילותם השוטפת של תנועות הנוער ברמה הגבוהה ביותר".
מבנה חדש של תנועת הצופים נחנך לאחרונה במתחם בית הספר הראלי היסודי שברחוב בשכונת אחוזה שעל הר הכרמל. כ –1.5 מיליון ₪ הושקעו ע"י העירייה בשיתוף בית הספר הראלי בהקמת המבנה המחליף את "הצריף" המיתולוגי בו פעל השבט מאז הקמתו בשנת 1937. שבט "כרמל" הנמצא בסמוך לבית הספר היסודי ראלי אחוזה מונה 850 חניכים מתשע שכבות גיל ובו פעילות גם שתי קבוצות של חניכים עם צרכים מיוחדים.

dsc_7015
אירועי חגיגות ה-80 שנה לשבט יתקיימו לאורך כל השנה הקרובה במגוון פעילויות כשהשיא יהיה באירוע שיתקיים בסוף חודש מאי בהשתתפות בוגרי השבט לאורך השנים. הקמת הסניף התבצעה במסגרת פרויקט חסר תקדים בהיקפו במסגרתו בונה עיריית חיפה מבנים חדשים לכל תנועות הנוער בעיר. במקביל, משקמת העירייה ומשדרגת מבנים היסטוריים של תנועות הנוער הקיימים בעיר מזה עשרות שנים בעלות כוללת של כ – 12.5 מיליון ₪ זאת בנוסף לתקציב השנתי של עיריית חיפה לתנועות הנוער העומד היום על 2 מיליון ₪.
בחיפה פועלות 15 תנועות נוער ו – 7 ארגוני נוער בהם פעילים כ – 14 אלף חניכים ומדריכים המייצגים את כלל המגזרים ואוכלוסיות העיר. כל אלה הופכים את חיפה לעיר עם מספר תנועות הנוער הגדול והמגוון בישראל.
רשות הצעירים תומכת בתנועות וארגוני הנוער בסיוע בפעילות השוטפת מול גורמים עירוניים ובתי ספר, מקיימת ימי עיון וכנסים להעצמת החניך והמדריך, יוזמת פורומים משותפים עם נושאי ליבה החשובים לקידום תנועות הנוער, מפעילה פרויקטים כלל עירוניים באמצעות תנועות הנער והחשוב ביותר משמשת דלת פתוחה לתנועות ורכזי תנועות הנוער לסיוע, פתרון וקידום בעיות וקידום יוזמות חינוכיות.

dsc_6980
מנהל רשות הצעירים, מיקי ליבוביץ: "רשות הצעירים משקיעה מאמצים גדולים על מנת להגדיל את מספר חניכי תנועות הנוער בעיר, ולהפוך את חיפה לבירת תנועות הנוער הארצית. שיפוץ והקמה של סניפים חדשים הם רק ביטוי אחד למאמצים אלו, ואנחנו שמחים שהדבר כבר מוכיח את עצמו בין היתר בגידול משמעותי במספר חניכי תנועות הנוער מידי שנה".
בטקס השתתפו: סגן ראש העיר שי אבוחצירה, ראשת מינהל החת"ר אילנה טרוק, מנהל בית הספר הראלי יוסי בן דב, מנהל רשות הנוער והצעירים בעירית חיפה מיקי ליבוביץ, תושבי השכונה, חניכי הסניף לדורותיהם ומדריכים.

dsc_7006

תגובות