"שילובים קוליים" תייצג את חיפה בלונדון

להקת "שילובים קוליים", המורכבת מבני נוער בני הקהילה האתיופית, לצד בני נוער צברים, נבחרה על ידי הקהילה היהודית בלונדון לייצג לראשונה את העיר חיפה

הלהקה תופיע במסגרת שני אירועים לאומיים מרכזיים: יום הזיכרון ויום העצמאות של מדינת ישראל

להקת ההיפ הופ "שילובים קוליים" הוקמה לפני כ- 12 שנים בשאיפה לשלב את האוכלוסייה האתיופית במזרח העיר בקרב האוכלוסייה הוותיקה. עוד בשלב הקמת הלהקה, ביקשו מקימיה לאחד על במה אחת תרבויות שונות ולאפשר לכל נער להביא את הייחודיות התרבותית שלו אל תוך השיח המוזיקלי. בזכות הצלחתה, זכתה הלהקה בשנים האחרונות להופיע על במות עירוניות שונות באירועים קהילתיים.

הלהקה פועלת במתנ"ס נווה יוסף וזוכה לחסות עיריית חיפה במסגרת תכנית "שילובים". על ההפקה המוזיקאלית של הלהקה ממונה הלל שטרית. כוריאוגרפיה: דורון גואטה. מנהלת הלהקה: דפנה חכמו, מתנ"ס נווה יוסף.

לאחרונה, ביקשו נציגי הקהילה היהודית "רד בריגד" בלונדון כי הלהקה תגיע ללונדון על מנת להופיע בטקסי יום הזיכרון ויום העצמאות אותם מקיימת הקהילה היהודית. ראש העיר חיפה, יונה יהב, ציין בגאווה את פעילות הלהקה והתפתחותה המקצועית לאורך השנים וניאות לסייע בתקצוב נסיעת חברי הלהקה: "הלהקה מביאה לידי ביטוי את ההצלחה של חיפה בשילובה המוצלח של הקהילה האתיופית בעיר. על במה אחת מופיעים בני נוער אתיופים לצד צברים, שרים ורוקדים בהרמוניה מלאה, כאילו נולדו באותה שכונה".

חברי הלהקה עתידים לנחות בלונדון בשבוע הבא. בראש המשלחת יעמוד גבי נגוסי, מנהל תכנית שילובים בעיריית חיפה. בני הנוער יבקרו בין היתר בארמון בקינגהאם, בביג בן, בניין הפרלמנט, הטאוור אוף לונדון, מוזיאון מדאם טוסו ובמוזיאון הבריטי, ויחגגו את יום העצמאות עם תלמידים יהודים בריטים ובני משפחותיהם. עבור רוב חברי הלהקה זו הנסיעה הראשונה לחו"ל.

ראש מערכת חינוך, שירותים חברתיים וקהילה, פיני ווגמן: "הלהקה מבטאת את הסובלנות והרב- תרבותיות המאפיינת את העיר חיפה, ולכן אין ספק כי זו הלהקה המתאימה ביותר לחיזוק הקשר והסולידריות עם הקהילה היהודית בתפוצות בימים חשובים אלו".

תגובות