שי פירון – התגייסותה של העיר חיפה ראויה להערכה

שר החינוך, הרב שי פירון: "התגייסותה של העיר חיפה להגשמת חזון האחריות החינוכית עבור ילדי העיר ראויה להערכה רבה"
השר פירון אמר את הדברים במהלך ביקור אותו קיים השבוע בחיפה במהלכו השתתף בקונגרס הנוער – מחוז חיפה, וקיים פגישת עבודה בהשתתפות: מנהלת מחוז חיפה במשרד החינוך, רחל מתוקי במהלכה סקר ראש העיר יונה יהב, בפני השר את היערכות העיר לפתיחת "בתי הספר של החופש הגדול" בקיץ.
פרויקט "בתי הספר של החופש הגדול" אותו יזם שר החינוך, שי פירון, תופעל בשבועות הראשונים של חופשת הקיץ, בין ה 1 ביולי ועד ל – 21 ביולי בימים א-ה, בין השעות 13.00– 8.00.
בתום הפגישה הודה השר לראש העיר יונה יהב, "על נכונותו להנהיג חינוך איכותי ואמתי. היערכות העיריה להפעלת הפרויקט בהובלתו של ראש העיר, יונה יהב, מהווה דוגמא ומופת עבור כל הערים במדינת ישראל. ניכר כי העיר חיפה לוקחת אחריות חינוכית על התלמידים גם במהלך חופשת הקיץ, וניתן לראות זאת באחוזי ההתגייסות וההרשמה הגבוהים לתכנית.
מנהלת מחוז חיפה במשרד החינוך רחל מתוקי, ציינה בפגישה את היערכות המיטבית של בתי הספר לתוכנית החופש הגדול והודתה לכל הראשויות המקומיות במחוז על התגייסותם לתוכנית וציינה כי עד כה הצטרפו לחיפה כ – 40% מכלל המנהלים והמורים. כמו כן נרשמו לעבוד במסגרת התכנית כ – 2500 סטודנטים".
"בתי הספר של החופש הגדול" יכללו מגוון חוגים וסדנאות ובהם: מחול, שחמט, אמנות פלסטית, צפרות כתיבה יוצרת, משחקי כדור ועוד. בנוסף תכלול התוכנית פעילויות תרבות והעשרה כגון: סיור במוזיאונים, סיורים בטבע, תאטרון, סרטים, סדנאות משחק וכתיבה ופעילויות ספורט. במהלך היום ייהנו התלמידים מארוחה קלה עפ"י ההמלצות התזונתיות של משרד הבריאות.
בשנת הלימודים תשע"ד תיושם התכנית בכיתות א'-ב' ובהמשך תורחב גם לתלמידי כיתות ג',ד', ה', ולגני הילדים. הורים המעוניינים להצטרף לתכנית יכולים לעשות זאת כעת באמצעות פנייה לאגף החינוך בעירייה או לבית הספר בעיר. השתתפות ההורים [בחיפה] בפרויקט המסובסד ע"י משרד החינוך תהיה 300 ₪.
ראש העיר, יונה יהב, הביע הערכתו לשיתוף הפעולה הפורה שמתקיים בין עיריית חיפה לבין משרד החינוך לקראת הפעלת בתי הספר של החופש הגדול. יהב התחייב לגייס את מירב המשאבים על מנת להביא להצלחת מפעלי הקיץ.

תגובות