PICTURE PEACE

אמנים למען שלום צודק בין ישראל ופלסטין

נעילה- 27.4.2014

גלריה בית הגפן מרכז תרבות ערבי יהודי רחוב הגפן 2, חיפה

שעות פתיחה: ראשון עד חמישי: 10:00-15:30 שישי – שבת: 10:00- 14:00

PICTURE PEACE הינו יוזמת אמנים שאורגנה על–ידי לארי אברמסון ודוד טרטקובר, ללא זיקה לארגון פוליטי כלשהו.
מאז שנות השמונים המוקדמות, אמנים ישראליים ופלסטיניים עובדים יחד למען עתיד משותף המבוסס על קיום שוויוני, בטוח וחופשי. היום, בעמדנו מול הסיכוי הנראה כאחרון לפתרון הסכסוך בדרכי שלום, נקראים שוב האמנים להרים קולם בתמיכה בשלום צודק בין ישראל ופלסטין.

Mariam Haji

קול קורא נשלח עם הזמנה לאמנים מישראל, פלסטין ומרחבי העולם המסכימים עם העקרונות שהוזכרו לעיל, להגיב ולשלוח עבודות רלוונטיות. לקול קורא הגיבו אמנים מוכרים לצד אמנים בתחילת דרכם. לכל אמן הייתה בחירה האם לחשוף את שמו לצד העבודה או להישאר אנונימי. העבודות הודפסו על גודל אחיד של A4 ויוצגו בתערוכה שתפתח בגלריה של בית הגפן ביום שבת 12 לאפריל 2014 בשעה 19:30.

הדימויים הועלו לפלטפורמה האינטרנטית של התערוכה www.peacehub.com ולפייסבוק.
התערוכה PICTURE PEACE הינה חלק מיוזמת Peacehub . יוזמה המוקדשת להעלאת מודעות הציבור להיתכנותו של הסכם הוגן ובר–קיימא בין ישראלים ופלסטינים, ולהגברת אומץ הלב הפוליטי של הנושאים והנותנים. (ראו פירוט בהמשך).
היוזמה של PICTURE PEACE הינה המשך של יוזמה מוקדמת משנת 2007 שערכו האמנים לארי אברמסון, דוד טרטקובר, סלימן מנצור ודוד ריב. כיוזמת אמנים ואינה קשורה לכל תנועה פוליטית.
"דור המדבר", 40 שנה לכיבוש,1967 – 2007 – אמנים ישראליים ופלסטיניים נגד הכיבוש ולמען שלום צודק. הוצגה בבית האמנים בירושלים 5-11 ביוני 2007.
"ביום שלישי ה- 5.6.07, יום השנה ה-40 למלחמת 1967, תפתח בשעה 18:00 בבית האמנים בירושלים תערוכה משותפת של אמנים ישראליים ופלסטיניים אשר קצו בכיבוש ואשר קוראים לסיומו המיידי במשא ומתן לשלום. התערוכה תארך שישה ימים, ותנעל ב-10.6.07, בשעה 19:00.
תערוכת-ששת-הימים הזו כוללת מאות דימויים שנשלחו בדואר האלקטרוני על-ידי אמנים מישראל, מפלסטין ומרחבי העולם, בתגובה לקריאה שהופצה באינטרנט במתכונת של מכתב שרשרת. הדימויים שהתקבלו הודפסו בפורמט אחיד של A4 ונתלו על קירות בית האמנים, ללא עריכה או סלקציה.
אלף הדימויים ומעלה המרכיבים את התערוכה מייצגים דור של יוצרים ישראליים ופלסטיניים אשר נדונו לכלות את מיטב שנותיהם במדבר של הכיבוש. חופש היצירה אינו ניתן לחלוקה, וכל עוד נשללת זכות ההבעה העצמית של הפלסטינים גם הישראלים אינם בני חורין.

Unknown photographer
בתערוכה משתתפים אמנים בני גילאים שונים ובני תפיסות אמנות שונות, שהתאחדו תחת הקריאה לסיום הכיבוש ולמשא ומתן מיידי לשלום בין שני העמים. בתערוכה יציגו אמנים בתחילת דרכם לצד אמנים מקומיים ובינלאומיים ידועי שם. "
יוזמת peacehub נועדה לשקף לציבור בישראל וברשות הפלסטינית את תהליכי המשא ומתן הרשמי ולהעשיר את השיח הציבורי באמצעות מידע מבוסס על הנושאים במחלוקת, הפתרונות הקיימים והוויתורים שעל הצדדים יהיה לעשות בדרך להסכם כולל. בבסיס היזמה שידור חי באינטרנט של משא ומתן מקצועי בין משלחת פלסטינית ומשלחת ישראלית בנושאי הליבה של הסכסוך.
בבסיס היזמה שידור חי באינטרנט של משא ומתן מקצועי בין משלחת פלסטינית בראשותו של ג’יבריל רג’וב, מי שהיה ראש ארגון הביטחון המסכל של הרשות הפלסטינית, משלחת ישראלית בראשותו של עו”ד גלעד שר, ראש צוות המשא ומתן המדיני בוועידת קמפ דייוויד, ומשלחת גישור בראשותו של פרופסור רוברט מנוקין, ראש המרכז לפתרון סכסוכים באוניברסיטת הרווארד.
המשא ומתן ידון בסוגיות הליבה – ירושלים, ביטחון, טריטוריה, פליטים פלסטינים, כמו גם מים, הסכמים אזוריים וסוף סכסוך. מדובר במשא ומתן מקצועי, על בסיס הבנות קלינטון, יזמת ג’נבה, היזמה הערבית ונייר קארי המתגבש. את ניירות העמדה של המשלחות מכינים מכוני מחקר אקדמים מובילים כגון המכון למחקרי ביטחון לאומי, מכון ירושלים לחקר ישראל ואחרים. השיחות יתקיימו באזורינו בין ה 15-20 ביוני 2014.
האפשרות לצפות במשא ומתן בשידור חי באינטרנט תאפשר לציבור הרחב באזור לצפות בשיחות מקצועיות רמות דרג ולקחת חלק פעיל בתהליך שעד כה לא היה שותף לו. בחודשים שיקדמו לשיחות יופעל אתר תוכן יעודי. מגוון פעילויות יזומות ברשת ומחוצה לה ושותפויות עם גופי תקשורת ימונפו ליצירת הד ציבורי רחב סביב המסר המרכזיים של המיזם – התכנות של עתיד מבוסס הסכמה הדדית.

peacehub הנה יזמה עצמאית. הפועלת בחסות מנהלית של עמותת מוזאיקה. ובניהולו של איל שר, יוצר קולנוע , מנהל המחלקה לתרבות ולאמנות של הקרן לירושלים.

לפלטפורמה האינטרנטית ומידע נוסף:

https://www.facebook.com/peacehub.net

תגובות