אומנות בחיפה – הנה זה בא!

נבחרו האמנים שיאכלסו מבנים עירוניים ששיפצה העירייה במהלך השנה האחרונה, לטובת פעילות של יוצרים במגוון תחומים.

מנהלת ואוצרת הפרויקט, רות אופנהיים: ״זה מיזם נפלא שבו עיר מציעה משאב כל כך נדיר ליוצרים ללא תשלום, מתוך הכרה והבנה שהעשייה שלהם תיטיב עם העיר ותחזור לתושבים בהרחבת החוויה התרבותית בעיר״.

קבלת פנים חגיגית ליוצרים שנבחרו לקחת חלק במיזם הפיכת נכסים נטושים למרחבי אמנים, התקיימה אמש בנוכחות רה״ע עינת קליש רותם.

במסגרת פרוייקט אותו מוביל נחשון צוק, סגן ומ״מ רה״ע, יאוכלסו בקרוב מבנים עירוניים נטושים ברחבי העיר ביוצרים ויוצרות מהמדיות השונות, שיפעלו בחללים.
הנכסים שהוקצו לטובת המיזם, נמצאים בשכונת הדר ובעיר התחתית ברחובות שפירא, חורי והעצמאות.

את הוצאת הפרויקט לפועל ליווה עמית אשבל, יועץ התרבות של "מינהלת 2030 – עיריית חיפה" ולאחר שאושר בתחילת השנה על ידי מועצת העיר, ניגשו קרוב ל-200 אמנים ולאחר שלבי מיון של ועדה מקצועית נבחרו 19 יוצרים ויוצרות מתחומי אומנות מגוונים, בהם: ציור, פיסול, משחק, צילום, מוסיקה, ארכיטקטורה ועוד.

לקראת כניסתם הצפוייה בימים הקרובים למבנים ששוקמו והוכשרו במיוחד לטובת המיזם, הגיעה אמש קבוצת האמנים הנבחרת להיכל העירייה להרמת כוסית חגיגית עם רה״ע, עינת קליש רותם ומנהל אגף התרבות, בן ריפתין, שהפרויקט עובר לניהולו.
קליש בירכה את הנוכחים וציינה כי מדובר במיזם מבורך וחשוב לתרבות החיפאית ולקהילה: ״המטרה שלנו היתה לשחרר את הכבלים ולתת לאמנים את התנאים הבסיסיים שיאפשרו להם לעוף הכי גבוה שאפשר. מדהים כמה יוצרים חיפאים מוכשרים יש לנו, פוטנציאל אדיר ליצירה אמיתית שתמצב את חיפה כעיר פורצת דרך מבחינה אמנותית״.

מנהלת ואוצרת הפרוייקט, רות אופנהיים מאגף התרבות: ״זה מיזם נפלא שבו עיר מציעה משאב כל כך נדיר ליוצרים ללא תשלום, מתוך הכרה והבנה שהעשייה שלהם תיטיב עם העיר ותחזור לתושבים בהרחבת החוויה התרבותית בעיר״.

תגובות