אוניברסיטת MIT בבוסטון פתחה בתיכון "חוגים" פרויקט חקר מערכות אוטונומיות חכמות

במסגרת בניית תכניות חינוכיות משותפות בין בתי הספר העירוניים למוסדות מחקר ואקדמיה בארץ ובעולם, יתקיים שיתוף פעולה ייחודי בין בית הספר התיכון "חוגים", הטכניון ואוניברסיטת MIT בבוסטון ארה"ב. בימים אלה נפתחת בתיכון "חוגים" תכנית מצוינות חדשנית אשר תטמיע בארץ את גישת ה- BWSI (Beaver Works Summer Institute), במטרה לסייע בהכשרת מהנדסי העתיד.

מילנה מירון, מנהלת תיכון "חוגים": "הגישה החינוכית של תיכון "חוגים" היא גישה הוליסטית ובינתחומית. תכנית זו מטפחת את תפקודי הלומד של המאה ה-21 וחושפת את תלמידינו לתחומים חדשים".

BWSI היא תכנית מצוינות המתקיימת באוניברסיטת MIT בוסטון ומיועדת לתלמידים מצטיינים מרחבי ארה"ב. התכנית שמה דגש על לימודי מדעי המחשב והרובוטיקה, בהקשר של פיתוח וחקר. בפקולטה לחינוך למדע ולטכנולוגיה שבטכניון פיתחו את הפרויקט ושילבו מערכות אוטונומיות חכמות של העידן התעשייתי. במסגרת התכנית התלמידים לומדים כיצד מיושמות טכנולוגיות חדשניות של מידול D3, אינטרנט של הדברים (IoT), מתנסים בסביבת Thingworx ועובדים עם סימולטורים ורובוטים אוטונומיים בסביבת ROS.

בפרויקט לומדים 15 תלמידי מדעי המחשב מתיכון "חוגים" בקורס "רובוטיקה אינטליגנטית" המתמקד בפיתוח וחקר "רובוטים לומדים". את הקורס יזם פרופ' איגור

ורנר מהטכניון, והוא נבנה במשותף עם ד"ר דן קופרמן – ראש המרכז לחינוך לרובוטיקה וטכנולוגיה דיגיטלית בטכניון וצוות תיכון "חוגים"- שלומית ארצי, רכזת עתודה מדעית-טכנולוגית וחגית כהן, מורה להנדסת תכנה. במהלך הקורס לומדים התלמידים Linux, Augmented reality, IoT, Python, Robot Operation System ועוד. צוות ההוראה בקורס כולל מרצים וסטודנטים למחקר מהפקולטה לחינוך לרובוטיקה וטכנולוגיה דיגיטלית בטכניון, מהנדסים מתעשיית ההיי-טק, מורי מדעי המחשב מתיכון "חוגים" וסטודנטים לתארים מתקדמים מ- MIT המגיעים לארץ במיוחד כדי להשתתף בהנחיית הקורס.

פרופ' איגור ורנר, הפקולטה לחינוך למדע וטכנולוגיה בטכניון: "אנו רואים בפרויקט זה מודל חדשני להתמחות בינתחומית של תלמידי מדעי המחשב במערכות אוטונומיות חכמות".

מילנה מירון, מנהלת תיכון "חוגים": "הגישה החינוכית של תיכון "חוגים" היא גישה הוליסטית ובינתחומית. תכנית זו מטפחת את תפקודי הלומד של המאה ה-21 וחושפת את תלמידינו לתחומים חדשים".

לקראת סוף חודש ינואר יתקיים בטכניון אירוע בו יציגו התלמידים שסיימו בהצלחה את הקורס, את הפרויקטים והתוצרים.

תגובות