אושרה הקמת השכונה הגדולה בתולדות חיפה

הוועדה המחוזית החליטה לאשר את התכנית לבניית 5,072 יח"ד נוספות בשכונת נאות פרס

הוועדה המחוזית לתכנון ולבניה החליטה (19.6.18) לאשר את התוכנית להקמת השלב השני של שכונת נאות פרס במבואות הדרומיים של חיפה. במסגרת התכנית, אותה יזמה ותכננה עיריית חיפה, ייבנו 5,072 יח"ד על שטח של כ – 748 דונם, בבעלות רשות מקרקעי ישראל בין אצטדיון סמי עופר לגבול חיפה – טירת הכרמל.

הדירות החדשות יתווספו לכ- 1,600 יחידות הדיור אשר נבנו בשלב הראשון של התכנית על שטח כולל של כ – 228 דונם בין מרכז קסטרא, רחוב הספורטאים ואצטדיון "סמי עופר". בכך תהפוך השכונה לאחת השכונות הגדולות כיום בישראל.

בשכונה הממוקמת על שטחים מישוריים הנושקים להר הכרמל, מוקמים מבנים בני כ- 20 קומות לצד מבנים בני 8 – 7 קומות. המבנים מוקמים לאורך שדרות ירוקות ושטחים פתוחים אשר מחברות את כל רחבי השכונה. בלב השכונה מוקם בימים אלה פארק רחב ידיים המשתרע על שטח כולל של כ 150 דונם.

שטח תוכנית שלב ב' כולל 748 דונם בבעלות המדינה ורשות הפיתוח ומנוהל ע"י רשות מקרקעי ישראל. התכנית כוללת תמהיל דירות מגוון שנועד לתת מענה למגוון רחב של קהלים כאשר 25% מהדירות יהיו בנות 2 – 3 חדרים עבור זוגות צעירים.

השכונה תוכננה כך שתושביה יוכלו להגיע רגלית מביתם למבנים ציבוריים דרך הליכה רגלית בשטחים ציבוריים פתוחים וגשרים להולכי רגל. כל מגרשי המגורים ייהנו מגישה ישירה לשטחים ציבוריים ולחוף הים. בשכונה ציר ראשי שבו חזית מסחרית לכל אורכו.

שכונת נאות פרס זוכה לעניין רב הודות לקרבתה לחוף הים, פארק מת"ם, פארק מדעי החיים, אצטדיון סמי עופר, קניון חיפה, מרכז קסטרא, מרכזית חוף הכרמל ועורקי התנועה הראשיים.

לתכנית שני חיבורים חדשים לכביש 4 – הראשון מדרום לאצטדיון, המשמש כיום ביציאת חירום, והשני במרכז השכונה. ניתן להגיע ממנה גם לחוף הים ולמנהרות הכרמל, דרכן ניתן להגיע לצומת הצ'ק פוסט וצפונה תוך כ – 5 דקות.

שלב א' של התכנית נבנה בלוח זמנים קצר באופן מיוחד, וכך צפוי גם שלב ב' הנהנה מאותם יתרונות של קרבה לים, למת"ם, מרכזי התחבורה ועורקי התנועה.

תגובות