אירועי הגימלאידה יתרחבו השנה

אירועי הגמלאידה ה- 13 יתקיימו השנה גם בקריית חיים, בנווה שאנן ובהדר- בנוסף למתחם המסורתי במרכז הכרמל. למעלה מ- 10,000 מגמלאי העיר צפויים להשתתף באירועים

אילנה טרוק, ראש מנהל חינוך, תרבות ורווחה בעיריית חיפה: "הגיל השלישי מזמן התנסויות חדשות ומרעננות. זוהי אוכלוסייה חשובה המהווה חלק מהותי בצמיחתה הכלכלית של העיר. אנשים בגיל הפנסיה מבלים יותר, נהנים מיופייה של העיר, יושבים בבתי קפה, ומתנדבים במסגרות שונות. לאורך השנה מתקיימות תכניות רבות המסייעות ומעצימות את תושבי העיר בשלב חיים זה, וחגיגות ה"גמלאידה" מהוות שיא של הוקרה ופעילות של תכנים מגוונים, מסקרנים ומהנים שמהם כל תושב ותיק בעיר יכול ליהנות".

ב- 19 בנובמבר יפתחו אירועי הגמלאידה הישראלית בחיפה. תכנית האירועים תכלול מעל ל- 40 מופעים, סדנאות והרצאות ב- 12 אולמות  ברחבי העיר.

כמו בכל שנה, צפויים אלפי גמלאים מאזור הצפון להשתתף באירועים, אשר רובם נערכים ללא עלות וחלקם בתשלום סימלי. "הגימלאידה" היא פרי יוזמתם של אגף הרווחה בעיריית חיפה ומיל"ב.

ערב הפתיחה יערך במתחם האודיטוריום ובמרכזו אירוע הוקרה לראש העיר חיפה בדימוס- עמרם מצנע. לאורך השבוע יתקיימו עשרות אירועים באודיטוריום חיפה, בבית נגלר בקרית חיים, בבית אבא חושי שבנווה שאנן ובשכונת הדר- בתאטרון העירוני ובבית הגפן.

במסגרת האירועים תיערך חגיגה לבני 100 ומעלה, תועלה ההצגה "סאבוטאז'" עם שלמה בראבא, מופע בידור יחיד של טוביה צפיר "למבוגרים בלבד", קובי אריאלי במופע סטנד אפ, מוני מושונוב במופע סטנד אפ "מפגש מושונוב",  הרצאה של הדס שטייף- כתבת לענייני פלילים, יועלה המופע "סיפור אהבה יווני" עם שמעון פרנס ועליזה אביב, אסף אשתר במופע "כל המילים השמחות", מופע להיטים סוחף של שנות ה-50 וה-60 BACKBEAT,  ד"ר יניב לויתן בהרצאה על מהפכת המדיה הדיגיטלית, ד"ר אור ברק בהרצאה על "הפוליטיקה מאחורי קבלת פרס ישראל", הרצאה בנושא התחדשות עירונית, הרצאה בנושא התנהלות פיננסית בגיל השלישי, סדנת סטיילינג וטיפוח, סדנה לתרגול זיכרון, סדנת צילום בטלפונים ניידים, הרקדות, פעילויות ספורט, מתחם טיפולים אלטרנטיביים ועוד.

ערב הוקרה למתנדבים יתקיים ב- 20.11.18, בו יתארחו גלית גיאת ודרור קרן. בערב זה יוענקו אותות הוקרה לארגונים מובילים בתחום ההתנדבות לבני הגיל השלישי:

"פרויקט השכן והים"- סטודנטים לרפואה המטפלים בקשישים בבת גלים; "פרויקט אם לאם" המתקיים באוכלוסייה הערבית, במסגרתו אימהות ותיקות מלוות אימהות צעירות; חברת "תרו" המאמצת את קריית חיים משפצת בתי קשישים ומביאה חבילות מזון בכל שבוע; ו"פרויקט הפקחים- והדרת בדרכך"- במסגרתו פקחי עירייה מבקרים קשישים בבתיהם".

אילנה טרוק, ראש מנהל חינוך, תרבות ורווחה בעיריית חיפה: "הגיל השלישי מזמן התנסויות חדשות ומרעננות. זוהי אוכלוסייה חשובה המהווה חלק מהותי בצמיחתה הכלכלית של העיר. אנשים בגיל הפנסיה מבלים יותר, נהנים מיופייה של העיר, יושבים בבתי קפה, ומתנדבים במסגרות שונות.

לאורך השנה מתקיימות תכניות רבות המסייעות ומעצימות את תושבי העיר בשלב חיים זה, וחגיגות ה"גמלאידה" מהוות שיא של הוקרה ופעילות של תכנים מגוונים, מסקרנים ומהנים שמהם כל תושב ותיק בעיר יכול ליהנות".

לתכניה המלאה של האירוע – לחצו כאן

תגובות