בתי קפה ומזנונים מעוצבים יוקמו בגנים הציבוריים ברחבי העיר

עיריית חיפה מקדמת הקמת בתי קפה שכונתיים ומזנונים מעוצבים.
במסגרת היוזמה, ששלב הפיילוט שלה מתוקצב בכחצי מיליון ₪, פנתה עיריית חיפה באמצעות החברה הכלכלית לחיפה לסטודנטים לעיצוב על מנת שיעצבו את אפשרויות הבילוי החדשות המיועדות לצעירים ולמשפחות.

תרבות הפנאי החיפאית מתפתחת. שינוי זה במרחב העירוני יצרף את חיפה לשורה של ערים מובילות ברחבי העולם, בהן מקובל שהמרחב הציבורי לא רק עונה על צרכי התושבים כי אם גם נבנה במעורבות גדולה שלהם ובאמצעותם. היוזמה תאפשר גם תעסוקה ופנאי לילדים בזמן שהוריהם נהנים מקפה וארוחה טובה ותקדם את העסקים הקטנים והבינוניים בעיר

יונה יהב, ראש העיר חיפה: "שינוי זה במרחב העירוני יצרף את חיפה לשורה של ערים מובילות בעולם".
אור שחף, מנכ"ל החברה הכלכלית לחיפה: "החברה מקדמת יוזמות שמעבר לפיתוח, מטרתן היא יצירת לב חי ופועם שיוביל משיכה של תושבים לעיר".
מטרות המהלך החלוצי של עיריית חיפה הוא להרחיב את הפעילות במרחבים הציבוריים ובגנים ברחבי העיר, משיכת צעירים ומשפחות עם ילדים למקומות חדשים ומוארים שיגבירו את הביטחון בשעות הלילה, הצעה של אפשרויות בילוי נוספות לבני נוער, צמצום בעיות הנובעות מצריכת אלכוהול לא אחראית וחיזוק העסקים הקטנים.
במסגרת היוזמה, פנתה החברה הכלכלית לחיפה לסטודנטים לעיצוב ולתקשורת חזותית הלומדים בעיר כדי שיעצבו את בתי הקפה והמזנונים החדשים. מטרת המהלך היא יצירת חיבור אותנטי שיסייע לשינוי דפוסי התרבות העירוניים ויאפשר לצעירים להשפיע על האווירה והנראות של מקומות הבילוי המתוכננים, כבר מתחילת הדרך.
בשלב הראשון, המהלך ייצא לפועל בשישה גנים בעיר בעלות של כחצי מיליון ש"ח: גן אופירה נבון, גן אלי כהן, גן בנימין, גן אזולאי, גן חסידי אומות העולם וגן בית העם בקריית חיים. עיריית חיפה באמצעות החברה הכלכלית תפרסם מכרז לזכיין להפעלת בתי הקפה והמזנונים ומכרז נוסף לרכישה והצבה של מבנים.
יונה יהב, ראש העיר חיפה: "תרבות הפנאי החיפאית מתפתחת. שינוי זה במרחב העירוני יצרף את חיפה לשורה של ערים מובילות ברחבי העולם, בהן מקובל שהמרחב הציבורי לא רק עונה על צרכי התושבים כי אם גם נבנה במעורבות גדולה שלהם ובאמצעותם. היוזמה תאפשר גם תעסוקה ופנאי לילדים בזמן שהוריהם נהנים מקפה וארוחה טובה ותקדם את העסקים הקטנים והבינוניים בעיר".
אור שחף, מנכ"ל החברה הכלכלית לחיפה: "מנעד הפעילות של החברה הכלכלית לחיפה והפרויקטים אותם אנו מקימים לרווחת תושבי העיר, הוא רחב, מתוך רצון להגיע לכמה שיותר תושבים. לצד פרויקטים אסטרטגיים ונרחבים כמו פארק מדעי החיים שמוקם בימים אלה במבואותיה הדרומיים של חיפה וצפוי להפוך את העיר למרכז ידע עולמי בתחום הביו-טק, החברה מקדמת יוזמות שמעבר לפיתוח, מטרתן היא יצירת לב חי ופועם שיוביל משיכה של תושבים לעיר".

תגובות