ט"ו בשבט לכולם

בדבריה לתלמידים בירכה ראש העיר על היוזמה לחגוג את חג הט״ו בשבט גם במגזר הערבי והדגישה את מחויבות כלל התושבים, בני כל הדתות, לשמירה ולטיפוח הטבע של העיר חיפה.

לרגל חג הט"ו בשבט, נערך (שני, 10.2) אחר הצהריים בגן המונגש שבגן הזיכרון בשכונת הדר טקס נטיעות בהשתתפות ראש העיר, ד"ר עינת קליש רותם, סיגל ציוני – חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק החינוך בעיריית חיפה, נציגת ארגון "אימהות מובילות שינוי", שרית זיתוני, נציגי ארגון "קשר" ומשפחות לילדים מהחינוך המיוחד.

בטקס, שהחל בשעה 16:00 אחה"צ, שתלו עשרות ילדים עם צרכים מיוחדים, לצד כאלה שאינם, צמחי תבלין, כגון מרווה, גרניום ונענע. שתילת צמחי התבלין נעשתה בשטח הסמוך לגן המשחקים, אותו הקימה עיריית חיפה, הכולל מתקני משחק מונגשים, המותאמים לשימוש בעלי מוגבלויות שונות. בין יתר המתקנים, כולל כיום הגן קרוסלה, כיסא נדנדה ואומגה, המותאמים ליושבים בכיסאות גלגלים ולבעלי מוגבלויות אחרות. בגן מתקיימות לאורך השנה מגוון פעילויות חינוכיות, המתמקדות בקבלת ילדים עם צרכים מיוחדים והוא מהווה נקודת מפגש בין ילדים מאוכלוסיות שונות.

צמחי התבלין שנשתלו הונחו בתוך אדניות מוגבהות, אשר הוכנו במיוחד, כך שתהיינה מותאמות ונגישות לנכים בכיסאות גלגלים, ויאפשרו להם ליהנות מריחותיהם ולחוש את מרקמם. לצד האדניות הוצבו שלטים, בהם נרשמו שמות הצמחים בכתב ברייל, לטובת אוכלוסיית העיוורים וכבדי הראייה אשר יגיעו למקום. בתום השתילה, זכה כל ילד לקבל, כשי למזכרת, עציץ עם צמח התבלין האהוב עליו במיוחד.

לסיום, הזמינה ראש העיר את המשתתפים לאולם הכנסים שבהיכל העירייה, בו התקיים מופע חגיגי, אשר לווה בקטעי ברכות ובקטעי שירה של להקת "מפגשים ברכס" ולהקת בית הספר "אופקים", בשילוב ילדי החינוך המיוחד.

בנוסף, במסגרת פעילות בית הספר התיכון הערבי "אלמותנבי", להגברת המודעות לנושא איכות הסביבה וקיימות, התקיים בבית הספר טקס נטיעות לרגל חג הט״ו בשבט בהשתתפות ראש העיר חיפה ומחזיקת תיק החינוך, מורי בית הספר ונציגי ועד ההורים.

עשרות התלמידים, שהשתתפו בפעילות, נטעו בחצר בית הספר, יחד עם ראש העיר, עצי אשוח, צמחי תבלין ועוד.

בדבריה לתלמידים בירכה ראש העיר על היוזמה לחגוג את חג הט״ו בשבט גם במגזר הערבי והדגישה את מחויבות כלל התושבים, בני כל הדתות, לשמירה ולטיפוח הטבע של העיר חיפה.

תגובות