הארנונה בחיפה – הבשורה הגדולה

✅ הארנונה בחיפה לשנת 2021 לא תעלה!
✅ הארנונה לעסקים קטנים בהדר ובמקומות שונים במרכז העיר תתחיל לרדת!
השלב הבא - תיקון של עיוותי הארנונה למגורים
DCIM100MEDIADJI_0152.JPG

✅ הארנונה בחיפה לשנת 2021 לא תעלה!
✅ הארנונה לעסקים קטנים בהדר ובמקומות שונים במרכז העיר תתחיל לרדת!
השלב הבא – תיקון של עיוותי הארנונה למגורים

עיריית חיפה הינה הרשות הגדולה היחידה שלא העלתה את הארנונה באופן אוטומטי. זו הפעם השנייה בה ממשיכה העירייה ביישום מדיניות המיסוי החדשה המתאפשרת הודות לצעדי התייעלות ארגוניים המבטיחים איתנות תקציבית ומאפשרים שלא להעלות את הארנונה באופן אוטומטי, כפי שהיה נהוג בחיפה במשך עשרות שנים.
לאי העלאת הארנונה מתלוות שורה של הקלות משמעותיות שיהוו מנוף לפיתוח כלכלי, מסחרי ותרבותי של העיר חיפה ובהן:
✅ פריט חיוב חדש ומופחת בארנונה לעסקים ברחובות העיר התחתית והדר: פריט חיוב זה נועד להעניק יתרון תחרותי לעסקי רחוב על פני מסחר בקניונים ולסייע בהפיכת העיר התחתית והדר למרכזי המסחר, הכלכלה והעסקים של העיר.
✅ הקלה בארנונה לעסקים שיפעלו בדירות מגורים במתחם רובע החדשנות: פריט חיוב זה נועד לעודד עירוב שימושים ברובע, שצפוי לכלול בתי מסחר, תעשיות עתירות ידע, בתי מלאכה, תרבות, תיירות ומגוון עסקים נוספים המשולבים במגורים.
✅ פריט חיוב חדש ומופחת לעסקים קטנים ממוקדי מסחר ושירותים שיוקמו ברחובות המדרגות. בתוך כך, ינוצלו מאפייניה הטופוגרפיים של העיר חיפה לעידוד מסחר ברחובות המדרגות הייחודיים לעיר.
✅ תעריפי ארנונה מופחתים לתעשיות עתירות ידע במתחם רובע החדשנות: באמצעות הפחתת הארנונה לתעשיות עתירות ידע יהפוך הרובע למרכז הייטק מתקדם ואיכותי.
✅ פריט חיוב חדש ומופחת בארנונה לאמנים: שתכליתו עידוד ופיתוח חיי החברה והתרבות בעיר ומתן מענה לאמנים ויוצרים שיוכלו לקדם את אמנותם ויתרמו בכך לפיתוח תרבות האמנות והיצירה המקומית בעיר.

תכנית העבודה לרפורמה בתשלומי הארנונה בחיפה בנויה מכמה שלבים: הראשון הוא לעצור את עליית הארנונה האוטומטית, השני הוא להתחיל להפחית את הארנונה לעסקים הקטנים, כדי לעודד את הדינמיקה הכלכלית בעיר. השלבים הבאים אחריהם כוללים תיקון של עיוותי הארנונה למגורים, ודורשים ייעול של כל המערכת העירונית וניהול כספים אחראי ומשודרג.
שני השלבים הראשונים בתכנית העבודה כבר מומשו, ופנינו קדימה לרפורמה עמוקה של צו המיסים

תגובות