הטיסות מחיפה ליוון ולקפריסין חוזרות

"טוס" הקפריסאית תחדש את הטיסות אחרי ששר התחבורה פטר מאגרה חברות שיטוסו לשדה החיפאי!
בתוך כך, משרד התחבורה ורש"ת החלו להיערך לקראת הארכת מסלול הנחיתות וההמראות של שדה התעופה בחיפה במטרה לאפשר למטוסים גדולים יותר לנחות בשדה.

השר ישראל כץ חתם על תקנות חדשות המעניקות פטור מאגרות תעופתיות לשדות התעופה בחיפה ורמון
השר כץ: מתן פטור מאגרות יעודד את הפעילות התעופתית הבינלאומית, לא רק במרכז המדינה אלא גם בצפון ובדרום. אנו צופים כי המהלך יביא להוזלת מחירי הטיסות מחיפה, בנוסף להוזלת הטיסות מאילת.

בעקבות הודעת השר כץ על ביטול האגרות, חברת התעופה הקפריסאית Tus Airways מתכננת לחדש את טיסותיה הבינלאומיות מחיפה ליעדים שונים ביוון וקפריסין

השר כץ ציין כי מתן פטור מאגרות תעופתיות בשדות התעופה רמון וחיפה נועד לעודד את הפעילות התעופתית הבינלאומית בשדות אלה, ולהגדיל את מספר התיירים המגיעים לישראל מחו"ל. הפטור מאגרות בשדות אלה יינתן לתקופה של שלוש שנים. התקנות יועברו בימים הקרובים לאישור הממשלה וועדת הכלכלה של הכנסת, ועם אישורן הסופי הן יכנסו לתוקף.

השר כץ ציין כי הגדלת מספר התיירים המגיעים לישראל, הן לצפון המדינה והן לדרומה, הינה יעד לאומי. והוסיף כי הסכם השמיים הפתוחים העלה בצורה דרמטית את מספר הנוסעים בטיסות הבינלאומיות בישראל. "מתן הפטור מאגרות לחברות התעופה בצפון ובדרום, יעודד את הפעילות התעופתית הבינלאומית, לא רק במרכז המדינה אלא גם בצפון ובדרום. אנו צופים כי המהלך יביא להוזלת מחירי הטיסות מחיפה, בנוסף להוזלת הטיסות מאילת." אמר השר כץ.

בעקבות הודעת השר כץ על ביטול האגרות והארכת שעות הפעילות של נמל התעופה חיפה, חברת התעופה הקפריסאית Tus Airways מתכננת לחדש את טיסותיה הבינלאומיות מחיפה ליעדים שונים ביוון וקפריסין. Tus הפעילה עד לפני כשנה טיסות סדירות מחיפה לחמישה יעדים ביוון וקפריסין.

משרד התחבורה ורשות שדות התעופה החלו להיערך לקראת הארכת מסלול הנחיתות והמראות של שדה התעופה בחיפה, במטרה לאפשר למטוסים גדולים יותר לנחות בשדה. מסלול ההמראות והנחיתות של שדה התעופה בחיפה הינו באורך של כ- 1300 מטרים ולאחר הארכתו יגיע המסלול ל-1600 מטרים. השר כץ ציין כי הארכת מסלול ההמראות והנחיתות בנמל חיפה, תאפשר טיסות בינלאומיות מצפון הארץ למטוסים בקיבולת עד 120 נוסעים, ליעדים קרובים באירופה.

ראש העיר חיפה, יונה יהב, בירך הבוקר על הודעת משרד התחבורה על ביטול האגרות התעופתיות לשדה התעופה בחיפה, אשר בעקבותיה הודיעה חברת התעופה הקפריסאית TUS AIRWAYS על חידוש קו הטיסות הסדיר שלה מחיפה ליעדים שונים ביוון ובקפריסין, ובכך תצטרף לחברות "ארקיע" ו"ישראייר" הפועלות בשדה זה מכבר.

ראש העיר ציין, כי "השר ישראל כץ מממש בפועל את חזון חיפה כמטרופולין – גם ברכבת, גם בתשתיות וכבישים חדשים ועכשיו גם בשדה התעופה".

יהב הוסיף: "נמשיך לקדם ולסייע להגעה של חברות בינלאומיות נוספות, כדי לייצר יעדים נוספים וטיסות נוספות, כך שכל תושבי חיפה והמטרופולין ייקחו חלק במהפכה הזו, יפחיתו את העומס בכבישים וייהנו ממרכז תעופה מתפתח קרוב לביתם".

בתוך כך אמר יהב, כי סוכם עם רשות שדות התעופה על הארכת מסלול ההמראות והנחיתות בנמל התעופה בחיפה ב-300 מטרים, במטרה לאפשר למטוסים גדולים יותר לנחות בשדה ולהמריא ממנו.

תגובות