הייטק במקום תעשייה: עיריית חיפה מקימה פארק הייטק חדש במפרץ חיפה

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה חיפה מקדמת בימים אלה היתרי בניה ראשונים בפארק החדש להייטק (תעשיות עתירות ידע) המוקם במפרץ חיפה, ליד צומת הצ'ק פוסט. פארק ההייטק ישתרע על שטח כ- 300 דונם הכוללים שטח ציבורי פתוח ומשרדים שייבנו על 253,000 מ"ר.

יונה יהב: "עוד צעד להפוך את מטרופולין חיפה לסביבה נקייה וירוקה"

פארק ההייטק ימוקם בסמיכות לפרויקטים התחבורתיים המתקדמים בארץ הכוללים בין היתר את מנהרות הכרמל, כביש 22, המטרונית, הרכבת לנהריה ולכרמיאל, רכבת העמק, הרכבת הקלה לנצרת והרכבל לטכניון ולאוניברסיטה.
הבקשה הראשונה המונחת על שולחנה של הועדה המקומית מקודמת על ידי חברת סלע בינוי והשקעות כוללת בניין בן תשע קומותשבע קומות להייטק ומשרדים, קומת לובי וקומת חניה. הפרויקט, ששטחו הבנוי יהיה כ-13,000 מ"ר, יוקם על מגרש של ארבעה דונם.
הבקשה שנייה מתייחסת להקמת מבנה משרדים "אופיס סיטי" על שטח כולל של כ – 10.000 מ"ר. המבנה יוקם על שבע קומות, שש קומות להייטק ומשרדים מעל קומת כניסה וחניה. משרדים לבעלי מקצועות חופשים, עורכי דין, רואי חשבון וכדומה בגדלים שונים שבין 45 מ"ר ועד ל – 1800 מ"ר. המבנה מתוכנן על ידי אדריכל גיא ארבל ממשרד אורן אדריכלים.
פרויקט נוסף מקודם בסמיכות ע"י חברת רואיל גאן, להקמת למבנה בן 3 קומות מהן 2 משרדים, קומת מסחר וחניון תת קרקעי.
שני הפרויקטים הראשונים מהווים כאמור את המבנים הראשונים שיוקמו בפארק ההייטק החדש המוקם במשולש הקרקעות התחום על ידי דרך בר יהודה, שדרות ההסתדרות ומסילת הרכבת חיפה נהריה.
פארק ההייטק יוקם ברמת פיתוח גבוהה במיוחד תוך הקפדה על שטחים פתוחים למען הציבור שיכללו בין היתר שטח ציבורי פתוח רחב ידיים שיוקם לאורכו של נחל סעדיה שהוא מאחרוני נחלי החוף.. בשטח הפארק הציבורי יוקמו שבילי הליכה, גשרונים מעל לאפיק הנחל ופינות ישיבה שיאפשרו תצפית אל הפארק. ברחבי פארק ההייטק יוקמו שירותים מודרניים לרווחת באי פארק הייטק והמשתמשים בו שיכללו בין היתר מעונות יום לילדי העובדים, בתי קפה ומסעדות ופינות מרגוע.
יונה יהב ראש עיריית חיפה: פארק ההייטק מת"מ בחיפה צמח והתרחב פי שלושה מאז שהוקם. חברות בינלאומיות גדולות כמו אמזון ו- we work עברו אך לאחרונה לחיפה והמגמה נמשכת. כיום חברות הייטק ואחרות מבינות כי מעבר לחיפה מתגמל ומיטיב את תנאיהם והפארק הנוכחי רק ירחיב את היריעה. הפארק יגדיל את ההיצע התעסוקתי, ירחיב את מרכזי ההייטק בעיר, ימשוך צעירים ויהווה נדבך נוסף בהפיכת העיר ואזור המפרץ בפרט לנקי וירוק יותר"

תגובות