המרכז הקהילתי שבשכונת בת-גלים נפתח מחדש

כ-2.5 מיליון ₪ הושקעו בשיפוץ המרכז הוותיק, המשרת את ילדי ובני הנוער תושבי השכונה בפעילויות חינוכיות חווייתיות

בשכונת בת-גלים נפתח לאחרונה מחדש המרכז הקהילתי הוותיק, הפועל בשכונה מאז שנות ה-70, לאחר שהושלמו בו עבודות שיפוץ מקיפות.

העבודות, אותן ביצעה חברת "שקמונה" בעלות של כ-2.5 מיליון ש"ח, מומנו על ידי "מפעל הפיס" וכללו תכנון וחלוקה מחדש של שטח המרכז לחללי פעילות מותאמים, החלפת כלל התשתיות במרכז, צביעה פנימית וחיצונית של המבנה, עבודות גינון וטיפוח נוף. כמו כן כללו העבודות הוספת מעלית חדישה לצורך הנגשת המרכז לטובת אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים.

במרכז בן שתי הקומות פועלת ספריית בת-גלים הוותיקה, אשר שופצה אף היא. מועדון הגימלאים מיל"ב חודש גם הוא והותאם לצרכי האזרחים הוותיקים המגיעים אליו מידי שבוע.

במרכז הרב-גילאי, המשרת את תושבי שכונת בת-גלים והסביבה, פועלים כיום בין היתר מועדון הילדים "שונית" לתלמידי כיתות א' – ו', ארגון בינ"ה העוסק בחינוך לזהות יהודית ותרבות ישראלית, המכינה הקדם-צבאית "גל" להכשרת מנהיגות, מקהלת רמב"ם וקבוצות חברתיות.

במהלך השבוע מתקיימים במרכז מגוון חוגים ופעילויות, כגון: קרב מגע, תיאטרון, יוגה, פלדנקרייז, מחול, ריקודים סלוניים, פעילות לאימהות לאחר לידה, שעות סיפור, זומבה, ויטראז' ועוד.

לאחרונה הוביל המרכז את אירועי "בית גלים 9" שנערכו במהלך חול המועד סוכות, במסגרתו פתחו אמנים תושבי השכונה את בתיהם וחשפו את יצירותיהם לקהל הרב שהגיע.

תגובות