ה"ספורטק" המחודש יחנך בחול המועד סוכות

אירוע חנוכת הפארק החדש יתקיים בחול המועד סוכות, יום שלישי, 25.9

כ – 5 מיליון ₪ הושקעו בפארק החדש המשתרע על 9 דונם ויכלול מתחמי כושר, ריצה, רולר הוקי, סטירטבול, שבילי הליכה ומתחמי פנאי לכל המשפחה

ראש העיר יונה יהב: ה"ספורטק" מצטרף לשורה ארוכה של מתקני ספורט הנבנים בעיר בשנים האחרונות ברמה הגבוהה ביותר והופכים את חיפה לעיר הספורט של ישראל. בין אלה אצטדיון סמי עופר, היכל הספורט ברוממה, מרכז השייט הבינלאומי בחוף השקט, פארק הספורט החדש בקרית חיים, הסקייטפארק ואולמות הספורט החדשים הנבנים בשכונות העיר במטרה לתת מענה לספורט המקצועי ולעודד את פעילות הספורט העממי תוך הנגשת שטחים ציבוריים פתוחים לפעילויות המקדמות אורח חיים אקטיבי ובריא לצד פעילות פנאי והנאה של משפחות וילדים מהסביבה"

ביום שלישי, 25.9, יתקיים הפנינג לרגל חנוכת פארק ה"ספורטק" החדש בשכונת נווה-שאנן. באירוע, אשר יחל בשעה 17:00, יתקיימו תצוגות אימונים של קבוצות ילדים ונוער מקצועיות מענפי ספורט שונים, מופע היפהופ והופעה של כוכב ילדים.

בבניית הספורטק החדש הושקעו על-ידי עיריית חיפה כ – 5 מיליון ₪. הפארק, המיועד לפעילויות ספורט ופנאי, משתרע על שטח כולל של כ – 9 דונם ויכלול בין היתר: מתחם רולר-הוקי מקצועי בו יתקיימו תחרויות ארציות ובינלאומיות עם טריבונה לכ – 200 צופים, 2 מגרשי "סטירטבול", מתחם אימון ומתקני כושר ומסלול באורך 400 מטר שיקיף את המתחם כולו.

עוד יכלול הפארק אזורי פנאי שיוכשרו על דשא טבעי, מתחם מונגש ומוסדר לאירועי תרבות המוניים, שירותים ציבוריים, בית קפה, מערכת תאורה חדשה ודקורטיבית ומעבר מונגש להולכי רגל אשר יחבר בין רחוב רטנר לשמחה גולן. הפארק יאובטח באמצעות רשת מצלמות חדישה שתחובר למוקד המבצעי של עיריית חיפה ותאפשר מענה מידי של סיירת הביטחון לכל אירוע חריג 24 שעות ביממה. המצלמות יתריעו באופן אוטומטי על כל תנועה חשודה והם כוללות מערכות כריזה המאפשרות פנייה מרחוק אל השוהים בפארק.

כל אלה יהפכו את הפארק למתחם פעילות אטרקטיבי להורים וילדים שיוכלו לקיים במקום מפגשים חברתיים של קבוצות ויחידים.

עבודות הקמת הפארק מבוצעות ע"י חברת "שיקמונה" בליווי מקצועי של רשות הספורט העירונית והמחלקות הביצועיות בעירייה. מיקומו המרכזי של הפארק – בסמוך למנהרות הכרמל, לצירי תנועה ראשיים ולתחנות היסע של התחבורה הציבורית – יאפשרו לתושבים מכל שכונות העיר ליהנות מהפארק החדש ולקיים בו פעילויות משפחתיות וספורטיביות.

תגובות