פסטיבל TLVFest מגיע לסינמטק חיפה

רשימת הסרטים הגאים שיגיעו אלינו הישר מפסטיבל הקולנוע הבינלאומי הגאה TLVFEST המתקיים זו ה-14

חודש הגאווה בסינמטק חיפה: מגוון סרטים הכי חדשים הישר מ-TLVfest הפסטיבל הבינלאומי לקולנוע גאה.

 

13/6 20:30 
הזיכרונות של גופי
MEMORIES OF MY BODY

אינדונזיה 2018
בימוי: גארין נגרוהו
משחק: מוחמד חאן, ראדיטה ריאנטו, סוגיוו טגו
106 דקות, אינדונזית, תרגום לעברית ולאנגלית
ג'ונו היה רק ילד כאשר אביו נטש אותו לבדו. הוא מצטרף לבית ספר לריקוד מסורתי שבו גברים לא רק לומדים ריקוד, אלא גם מעצבים את המראה הנשי שלהם ולומדים לאמץ תנועות נשיות וחושניות. הבועה בה ג'ונו גדל מתנגשת עם הסביבה האינדונזית החברתית והפוליטית האלימה. הגוף האישי של הרקדן הופך לשדה קרב מול המציאות השמרנית הלא פשוטה.

16/6 20:30
סוקרטס
SOCRATES

מפגש חגיגי עם מנהל הפסטיבל – יאיר הוכנר
ברזיל 2018
בימוי: אלכס מוראטו
משחק: משחק: כריסטיאן מלהיירוס, טאליס אורדקי
71 דקות, פורטוגזית, תרגום לעברית ולאנגלית
לפני ההקרנה תתקיים שיחה עם יאיר הוכנר, מנהל פסטיבל TLVFest, ועם פרדריקו אווריסטו, קולנוען ואמן זוכה פרסים מסאו פאולו, ברזיל ויוקרן שני סרטים שיצר
לאחר מות אמו, סוקרטס בן ה-15 חייב ללמוד לטפל בעצמו ולמצוא עבודות מזדמנות. באתר בנייה הוא פוגש בחור צעיר ומה שמתחיל בעוינות אלימה מתפתח לסיפור אהבה עדין. אך לחיים הקשוחים ברחובות סאו פאולו כללים קשוחים וכאשר הלחצים הפיננסים מתחזקים סוקרטס יהיה חייב להתעמת עם המציאות האכזרית. סרט יוצא דופן ברגישותו המזכיר בעוצמתו יצירות כ- "400 המלקות" ו-"16 מתוק".

 

18.6 20:30
מהפכניות במטבח
THE HEAT: A KITCHEN (R)EVOLUTION

קנדה 2018

בימוי: מאיה גאלוס
הפקה: מאיה גאלוס, הווארד פרייברג
75 דקות, אנגלית, תרגום לעברית
מטבחי מסעדות הם תבשיל דחוס של שעות אכזריות, מתח גבוה ושעות שינה מעטות. לאחרונה דור צעיר של שפיות יוצרות מהפכה המשנה את עולם הקולינריה. הסרט לוקח את הצופים אל מאחורי הקלעים לפגוש את החלוצות ששברו את תקרת הזכוכית. הסרט עוקב אחר שלוש מאסטריות, ולצדן מרואיינות שפיות בראשית דרכן, החושפות את ההתמודדות ומובילות אותנו למסע מרתק, מבדר ומעורר תיאבון.

20/6 20:30 
כאן זה לא ברלין
THIS IS NOT BERLIN
מקסיקו 2019
בימוי: הארי סאמה
משחק: חאביני פונצ'ה דה לאון, חוזה אנטוניו טולדנו
115 דקות, ספרדית, תרגום לעברית ולאנגלי
דיוקן אנרגטי של בני נוער שנמלטים מדיכוי חברתי במסע לגילוי עצמי. קרלוס בן ה-17 אינו מתעניין בכדורגל ומעדיף להקשיב לאוסף התקליטים שלו ולהסתובב עם גרה, חברו הטוב ביותר. כשלהקת הפאנק של אחותו הגדולה של גרה מוזמנת להופיע במועדון לילה שני הנערים יישאבו לעולם הלילי ויעברו חוויות שיעמידו במבחן את חברותם ויגרמו להם לבדוק את מיניותם הנזילה ולגבש את זהותם.

21/6 16:30 
הורים כמעט מושלמים
PARENTS IN PROGRESS

איטליה 2019
בימוי: לורה צ'יוסונה
משחק: אנה פוגלייטה, פאולו קאלברסי
85 דקות, איטלקית, תרגום לעברית ולאנגלית
כדי לשמח את בנה, פיליפו, עורכת סימונה לכבוד יום הולדתו השמיני מסיבה בביתם הקטן ומזמינה את חבריו לכיתה ואת הוריהם. הדירה הקטנטנה הופכת לכור היתוך: בזמן שהילדים משחקים בסלון, המבוגרים במטבח משוחחים על הורות, אהבה והשקפות עולם שונות. סימונה חשה שהיא נקרעת בין רצונה לאפשר לבנה להגשים את עצמו ובין רצונה להגן עליו מפני הסביבה, שעלולה לעתים להיות אכזרית.

22/6 20:30
לילות פרועים עם אמילי
WILD NIGHTS WITH EMILY

ארה"ב 2018
בימוי: מדלן אולנק
משחק: מולי שאנון, סוזן זיגלר, ברט גלמן
84 דקות, אנגלית, תרגום לעברית
קומדיה המבוססת על דמותה של המשוררת אמילי דיקנסון. נאמר עליה שהייתה רווקה מתבודדת, רגישה מדי לעולם הזה. הסרט חושף את סיפור אהבתה של אמילי עם סוזן, דבר המטריד את מנוחתה של מייבל, המאהבת של אחיה של אמילי. בין שתי הנשים מתפתחת יריבות שהיא גם סיפורם של שני זוגות של אוהבים מחוץ לנורמות החברתיות הנאבקים על מקום בהיסטוריה.

23/6 20:30 
כלב נובח על הירח
A DOG BARKING AT THE MOON

Trailer 'A Dog Barking at the Moon' (English) from Acorn Studio on Vimeo.

סין/ספרד 2019
בימוי: ליסה זי שיאנג
משחק: נאן ג'י, נארין הואה
107 דקות, מנדרינית ואנגלית, תרגום לעברית ולאנגלית
דרמה משפחתית סוחפת וייחודית. כאשר הבת חוזרת לסין בהריון עם בעלה האמריקאי, היא מתחילה לחקור מדוע מאז שהיא זוכרת את עצמה היה ניכור בין בני משפחתה. אט-אט, על אף המרירות, ואולי אף השנאה, בין אמה ואביה, היא חושפת את סיפוריהם ומגלה שכמעט לאורך כל חייהם הוריה הדחיקו את תשוקתם האמיתית רק כדי להגשים את הדרישה המסורתית של נישואין.

26/6 20:30
מפלצות
MONSTERS

רומניה 2019
בימוי: מריוס אולטיאנו
משחק: ג'ודית סטאט, כריסטיאן פופה
116 דקות, רומנית, עם תרגום לעברית ולאנגלית
אין באמת מפלצות בסרט, אלא רק גבר ואשה, זוג שמתמודד עם סוד גדול. במשך לילה אחד אנחנו רואים את הזוג בשלבים שונים של בדידות, חקירה אינטימית של המיקרו על מרכיביו השונים, על מה שאנחנו חיים בימים אלה בחברה, על הצורך להגיע אל האחר, להבין אותו ולא להיות אדיש. יצירה קולנועית קאמרית באופיה בשלוש מערכות: היא, הוא וביחד.

27/6 19:00
כרמן ולולה

ספרד 2018
בימוי: ארנטשה אצ'באריה
משחק: זירה רומרו, רוזי רודריגז
103 דקות, ספרדית, תרגום לעברית ולאנגלית
הצצה מרתקת לעולם של הצוענים בספרד. לולה היא טומבוי השואפת ליותר בחיים מאשר השכונה שבה גדלה ועדיין גרה בה עם משפחתה השמרנית. תוך כדי עזרה בדוכן השוק של הוריה היא פוגשת את כרמן. מה שמתחיל כידידות בין שתי צעירות המורדות בחברה הצוענית השמרנית מתפתח לרומן אסור. סרט סוחף עם מוסיקה צוענית מסחררת חושים ואווירה אותנטית.

21:00 
טריקסי מאטאל: חלקים נעים

ארה"ב 2019
בימוי: ניק זייג-אוונס
91 דקות, אנגלית, תרגום לעברית
יצירתו התיעודית של הבימאי ניק זייג-אוונס היא דיוקן אינטימי בעל רבדים רבים של אחת ממלכות הדראג המצליחות והייחודיות הפועלות כיום: טריקסי מאטאל. הסרט מלווה את טריקסי מרגע הכישלון בתכנית ריאליטי, דרך הופעות במועדונים, סיור הופעות והקלטת אלבום. מאחורי האיפור הצבעוני והביגוד הוורוד, נמצא בריאן פירקוס, אדם שקט, שקול, מוסיקאי מוכשר, מקצוען אמיתי, שלראשונה מאפשר למצלמות להיכנס לעולמו.

29/6 18:30
רסיסים
SPLINTERS

קנדה 2018
בימוי: טום פיצג'רלד
משחק: סופיה באנזהף, שלי תומפסון
94 דקות, אנגלית, תרגום לעברית
בל, צעירה עצמאית ומרדנית, חוזרת אל העיירה הציורית בעקבות מותו המפתיע של אביה. היא עזבה את הבית אל העיר הגדולה אחרי שיצאה מהארון כלסבית ואמה ננסי סירבה להכיר בה. בל שוכחת להזכיר שבשנתיים האחרונות היא יוצאת עם גבר צעיר בשם רוב שמפתיע ומגיע לביקור, אבל גם המאהבת מהעבר צצה ומעוררת תשוקות שבל חשבה שאינן עוד.

לאתר הסינמטק ורכישת כרטיסים>> https://www.haifacin.co.il/#

תגובות