חודש מודעות לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות

לציון היום הבינ"ל: חיפה תקיים חודש מודעות לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות

חיפאיים מעוררי השראה למרות מוגבלותם, יובילו את קמפיין המודעות לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות, אשר יועלה [3 בדצמבר] במערכת החינוך- היום בו מציין העולם את היום הבינלאומי לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות

שבוע המודעות יפתח בסרטון קצר, אשר יוקרן בכל בתי הספר בעיר, ובו יככבו תושבים חיפאיים מעוררי השראה למרות מוגבלותם: זהבה פדנס- רקדנית על כסא גלגלים, אליאס חדד- ספורטאי עיוור, אתי שוורצברג- מנכ"לית אח"א ישראל, שיר שטרן- פסנתרן מחונן עם אספרגר (אוטיזם) ודן סילבר ואשתו חוי, זוג עם מוגבלות שכלית שחי חיים מלאים של זוגיות ועבודה.

עיריית חיפה תוביל במהלך חודש דצמבר מגוון רחב של תכניות המוקדשות לקידום ההבנה כלפי אנשים עם מוגבלות ולעידוד התמיכה בכבודם, בזכויותיהם ובשלומם. היום- אשר נהוג לציינו בעולם ב-3 בדצמבר מידי שנה, נועד גם להגביר את המודעות לאחריות הציבורית ולתועלת שבהכללת אנשים עם מוגבלות בכל היבטי החיים הפוליטיים, החברתיים, הכלכליים והתרבותיים.

את הפעילות תוביל עיריית חיפה, תוך שותפות עם מוסדות שונים ובהם ארגוני אנשים עם מוגבלות. שבוע המודעות יפתח בסרטון קצר, אשר יוקרן בכל בתי הספר בעיר, ובו יככבו תושבים חיפאיים מעוררי השראה למרות מוגבלותם: זהבה פדנס- רקדנית על כסא גלגלים, אליאס חדד- ספורטאי עיוור, אתי שוורצברג- מנכ"לית אח"א ישראל, שיר שטרן- פסנתרן מחונן עם אספרגר (אוטיזם) ודן סילבר ואשתו חוי, זוג עם מוגבלות שכלית שחי חיים מלאים של זוגיות ועבודה.

בתנועות הנוער ובבתי ספר יסודיים ותיכוניים יתקיימו מפגשי "שיח פתוח" בין בני נוער לבין אנשים החיים עם מוגבלותם. מטרת המפגשים היא לאפשר מפגש נטול- מחסומים, שבו בני הנוער יכולים לשאול את האנשים החיים עם מוגבלות על הקשיים היומיומיים שלהם, וללמוד על ההתגברות המרשימה שלהם על קשיים אלה.

המרכזים הקהילתיים בעיר יקיימו פעילויות מגוונות בנושא, וביניהם הרצאות, מפגשים ושיחות עם אנשים עם מוגבלות, הפעלות ערכיות וימי שיא מרוכזים.

ב"מרכז לחיים עצמאיים" של אגף הרווחה נפתח קורס מקדמי נגישות, בו משתתפים 20 אנשים עם וללא מוגבלות. הקורס יקנה למשתתפים כלים על מנת לקדם את מיצוי זכויותיהם של אנשים עם מוגבלות וקשישים בעיר.

באוניברסיטת חיפה יפעילו אנשים עם מוגבלות את הסטודנטים, סביב תחנות התנסות ייחודיות, וב- 11.12 תקיים הפקולטה למשפטים יום עיון בנושא: "20 שנה לחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות- בין חזון למציאות: דילמות של ייצוג".

תגובות