חצי שנה לאחר השריפה: גן הילדים "השביל הירוק" שברוממה נפתח מחדש

עיריית חיפה הכינה תכנית לשיקום השריפה הנאמדת בלמעלה מ-100 מיליון ₪. עד כה הוצאו כבר 25 מיליון ₪ עבור שיפוץ תשתיות ומבני ציבור, נטיעות ושיקום החורש
סימן נוסף לתהליך ההתחדשות המהיר והמתמיד שעוברת חיפה לאחר השריפה הגדולה בכרמל, ניתן לראות בפתיחתו מחדש של גן הילדים "השביל הירוק" שבשכונת רוממה.

התחושה כעת היא מדהימה. עיריית חיפה לא השאירה אותי לבד. הייתי קרובה מאוד לאבד את העסק שלי, בו השקעתי את מירב כוחותיי במשך 10 שנים, אבל עיריית חיפה סייעה לי לאתר מקום חלופי בשכונה ולהשמיש אותו לטובת הילדים. לאורך כל 5 החודשים שבהם היינו במקום הזמני המשכנו בשגרת הגן הרגילה שלנו וזה נתן הרבה שקט לילדים. עכשיו, כשחזרנו לגן שלנו שעבר שיפוץ כולל, אנחנו שוב אותו גן מלא שמחה ואור שהיינו. חזרנו להיות שוב גן ירוק..

הגן, אשר נשרף כליל בשריפה שאירעה לפני כחצי שנה ואשר הפך למעין סמל לאסון, שוקם לאחרונה בסיוע עיריית חיפה ובעזרתם הנדיבה של תושבים רבים, אשר כאבו את כאבם של עשרות הילדים, שאיבדו את המקום אשר היווה עבורם ביתם השני, ואיתו אבדו להם כל הצעצועים והמשחקים שכה אהבו. כעת, משנפתח הגן מחדש, חזרו אליו הילדים באושר ובהתרגשות רבה, והחזירו אליו את שמחת החיים שכה אפיינה אותו בטרם השריפה.
טל גרוניך, בעלת גן "השביל הירוק": "התחושה כעת היא מדהימה. עיריית חיפה לא השאירה אותי לבד. הייתי קרובה מאוד לאבד את העסק שלי, בו השקעתי את מירב כוחותיי במשך 10 שנים, אבל עיריית חיפה סייעה לי לאתר מקום חלופי בשכונה ולהשמיש אותו לטובת הילדים. לאורך כל 5 החודשים שבהם היינו במקום הזמני המשכנו בשגרת הגן הרגילה שלנו וזה נתן הרבה שקט לילדים. עכשיו, כשחזרנו לגן שלנו שעבר שיפוץ כולל, אנחנו שוב אותו גן מלא שמחה ואור שהיינו. חזרנו להיות שוב גן ירוק.."
יונה יהב ראש עיריית חיפה: "אנחנו פועלים במשנה מרץ על מנת לשקם את העיר בכל ההיבטים הסביבתיים והציבוריים. עיריית חיפה נמצאת בקשר מתמיד עם המשפחות שטרם חזרו לבתיהם ומלווה אותם לאורך כל הדרך עד אשר יושלם הליך השיקום במלואו"

תגובות