יוזמים בחיפה – ערב השקות ל-13 מיזמים חברתיים-עסקיים

13 מיזמים חברתיים-עסקיים, הושקו השבוע באירוע חגיגי שהתקיים במלון דן פנורמה בחיפה. היזמים, הינם צעירים חיפאים, אשר סיימו את המאיץ החברתי עסקי "The Haifa Project” שמפעיל ארגון PresenTense העולמי, בשיתוף רשות הצעירים של עירית חיפה ושותפות חיפה בוסטון.
ראש העיר יונה יהב: “עולם הצעירים מדבר יזמות וחיפה היא עיר של יזמות בזכות הצעירים המוכשרים הרבים המתגוררים בה"
מאות יזמים צעירים, משקיעים, שותפים, יזמים מחיפה ומחוצה לה, מנכלים של חברות מובילות במשק ובכירי עיריית חיפה השתתפו בערב היזמות.
המיזמים הינם פרי עבודה של חצי שנה, במהלכה הוכשרו היזמים הצעירים במסגרת המחזור השני של מאיץ היזמות ליוזמות חברתיות שנבנה במיוחד לחיפה – THE HAIFA PROJECT.

1-ZR4_4861
הפרויקט הייחודי הוא פרי שיתוף פעולה של ארגון PresenTense ישראל, רשות הצעירים של עירית חיפה בשיתוף שותפות חיפה בוסטון, כחלק ממאמצי העירייה לעידוד יזמים צעירים בעיר. המאיץ מופעל על ידי ארגון PresenTense ישראל, המפעיל רשת מאיצי יזמות וחדשנות טכנולוגיים, עסקיים וחברתיים הפועלים בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית כאחד, ככלי לשינוי חברתי ולקידום כלכלי.
המאיץ הינו תכנית ייחודית של שישה חודשים, בה נבחרים מספר מצומצם של יזמים בעלי רעיון חברתי, ומקבלים ליווי והכשרה להפיכת הרעיון למוצר עסקי. בערב ההשקות, הציגו 13 היזמים החיפאיים את המיזמים עליהם עמלו בחצי השנה האחרונה, במטרה לגייס כספים ממשקיעים שנכחו באירוע.
במסגרת האירוע, חשפה רשות הצעירים, את ההאב [HUB] החדש אותו היא מתכננת לפתוח בשבועות הקרובים בעיר התחתית. ההאב החדש שיפתח, יסייע ליזמים חיפאים לפתח את המיזמים הטכנולוגיים והחברתיים ובכך להשאירם בחיפה, במקום שיעבדו במרחבי העבודה השונים בתל אביב. ההאב יוקם במקום מרכז הצעירים הישן שפעל בעיר בחמש השנים האחרונות, וסוגר את שעריו בימים קרובים.

1-ZR4_4881
ראש העיר יונה יהב: “עולם הצעירים מדבר יזמות וחיפה היא עיר של יזמות בזכות הצעירים הרבים והמוכשרים המתגוררים בה. הצעירים האלה הם העתיד של העיר ואנחנו בעיריית חיפה נעשה הכל על מנת לסייע ולעזור להם להישאר כאן ולממש את הפוטנציאל האדיר הקיים בכל אחד מהם".
גיא שפיגלמן, מנכ”ל PRESENTENSE – "ערכה של יזמות הצומחת מהשטח הוא עצום, שכן היא נותנת מענה מדויק לצורך בקהילה, בונה תשתית יזמית עתידית בעיר ומאפשרת צמיחה כלכלית וחדשנות".
יוסי שלום, מחזיק תיק הנוער והצעירים בעיר – “ העליה בכמות הצעירים שחולמים להיות יזמים, הביאה אותנו להחליט על פתיחת האב עירוני חדש לצעירים חיפאיים. אני משוכנע שההאב החדש ישנה את פני העיר וישאיר מאות יזמים צעירים בעיר ”
מיקי ליבוביץ, מנהל רשות הצעירים: "לחיפה יש פוטנציאל אדיר להפוך להיות אחת הערים המובילות בתחום היזמות. שילוב של אלפי צעירים ומוסדות הלימוד האקדמיים הטובים בארץ, הם אוצר אנושי שקיים בחיפה ולא בשום עיר אחרת ואני משוכנע שההאב החדש שלנו ישאיר אותם בעיר ”.
משה גולדמן, שותפות חיפה בוסטון: “שותפות חיפה בוסטון רואה בקידום תחום היזמות חלק מעתידה של העיר, ותמשיך להיות חלק אינטגרלי מהחשיבה העירונית של השארת צעירים בעיר”.

תגובות