"כולנו קולם" – צעדה יהודית-ערבית בחיפה למען בעלי-חיים

יהודים וערבים משתפים פעולה למען בעלי-חיים בצעדת-ענק בחיפה: 15.7.16 (שישי), 11:00, יוצאים מרכבת מרכז השמונה בחיפה לכיוון הגנים הבהאיים
ערבים ויהודים יוצאים יחד לצעדה הגדולה ביותר שאורגנה למען בעלי-חיים באזור הצפון! לאחר הצלחה גדולה בצעדה בשנה שעברה, גם השנה חוברים פעילים מכל קשת הארגונים והקבוצות למען בעלי חיים לצעדה משותפת, שמסתמנת כמסורת שנתית.
באירוע ישתתפו פעילים מכל קשת הארגונים והקבוצות למען בעלי-חיים: מפעילים להצלת חתולים וכלבים, דרך המאבק בתעשיית הפרוות, המתנגדים לניסויים בבעלי-חיים, ועד ארגונים המקדמים צמחונות וטבעונות ופועלים לשחרור בעלי החיים במשקים התעשייתיים. בצעדה יזעקו את זעקתם של בעלי-חיים מכל הסוגים והמינים, אשר כלואים ומנוצלים בתעשיות השונות.
בעקבות דבריו של גנדי "תהיו השינוי אותו אתם רוצים לראות בעולם" – בוחרים יהודים וערבים, מבוגרים וילדים, דתיים וחילונים, להפגין את השינוי שהם רוצים לראות, ואומרים בקול ברור: "החופש שלנו הוא גם החופש שלהם, הקול שלנו הוא גם הקול שלהם. כולנו קולם!"

כולנו קולם הפגנה 2015
ממארגני האירוע נמסר: "הקריאה לשחרור בעלי-חיים היא קריאה אוניברסלית, עיוורת לשיוכים דתיים, לאומיים, כלכליים, מגדריים ותרבותיים. כל שצריך על מנת להבין שבעלי-חיים אינם כלים שנועדו לשרת אותנו זה לב פועם ומרגיש. אנו עדים יום-יום לניצול ואכזריות כלפי בעלי-חיים: הכלבה נים שניסרו את רגליה ועשרות אלפי הכלבים הבריאים שמומתים בכלביות וההסגרים, אלפי האפרוחים בני-יומם שנגרסים בתעשיות הבשר והביצים רק כי אין להם שימוש מסחרי, בעלי החיים שעוברים ניסויים אכזריים בשביל ייצור שמפו חדש. אנחנו מגיעים לזעוק את זעקתם כי הקולות שלהם מושתקים, וכי חייבים להתעורר מהסיוט הזה ולייצר עולם אחר המבוסס על ההבנה שהעולם שלנו הוא גם עולמם".
אחד מיוזמי הצעדה, שרבל בלוטין מחיפה: "אני נרגש מאוד לקראת הצעדה השנייה שכבר הופכת למסורת, כי הוכחנו שאנו, יהודים וערבים, יכולים לאחד כוחות ולשתף פעולה למען מטרה משותפת, למען הערכים המשותפים לכולנו – חמלה ואכפתיות. הצלחתנו היא ההצלחה של התנועה לזכויות בעלי-חיים, שמשנה לשנה הולכת וגדלה".
בצעדה משתתפים הארגונים והקבוצות: הצפון הטבעוני, האדם הטבעוני, תנו לחיות לחיות, אנונימוס לזכויות בעלי-חיים, זנגביל – מרכז קהילתי לצמחונות, האגודה הישראלית נגד ניסויים בבעלי-חיים, הקואליציה הבינלאומית נגד פרוות ועוד. לצפייה בסרטון שהופק לקראת הצעדה

תגובות