כיכר על שם אלי נחמיאס ז"ל נחנכה בחיפה

בצומת הרחובות טרומפלדור והגליל נחנכה היום (א') כיכר על שמו של חבר מועצת העיר וחבר ועד שכונת נווה-שאנן לשעבר, ד"ר אלי נחמיאס ז"ל
צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם : "היכרותו העמוקה של אלי את העיר חיפה משתקפת בכל אחד מכתביו, ספריו ומאמריו. את אהבתו לחיפה ניתן היה לזהות בקלות בכל אחד ואחד מהם. בימים אלה אנו מציינים את חג החנוכה – חג של שמחה, של נתינה ושל אור. אלי ז"ל זכה, במעשיו הטובים, להאיר משפחות רבות, מתוך ערך הנתינה, אשר שנים רבות שימש כ"נר לרגליו"".

בצומת הרחובות טרומפלדור והגליל נחנכה היום (א') כיכר על שמו של חבר מועצת העיר וחבר ועד שכונת נווה-שאנן לשעבר, ד"ר אלי נחמיאס ז"ל

במפגש הרחובות טרומפלדור והגליל שבשכונת נווה-שאנן נחנכה הערב (ראשון, 13.12) כיכר על שמו של ד"ר אלי נחמיאס ז"ל, מי שכיהן במשך שנים רבות כחבר מועצת העיר חיפה, כחבר ועד שכונת נווה-שאנן ואשר כתב ספרים ומאמרים רבים על חיפה.

במהלך חייו פעל נחמיאס רבות לקידומה ולפיתוחה של שכונת נווה שאנן, בה התגורר. בנוסף, פעל נחמיאס לרווחת העובדים בשורה של תפקידים אותם מילא ב"הסתדרות", בה עבד לאורך שנים.

בטקס, בו השתתפו בני משפחתו של נחמיאס, ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם ומוזמנים נוספים, אמרה ראש העיר, כי: "היכרותו העמוקה של אלי את העיר חיפה משתקפת בכל אחד מכתביו, ספריו ומאמריו. את אהבתו לחיפה ניתן היה לזהות בקלות בכל אחד ואחד מהם. בימים אלה אנו מציינים את חג החנוכה – חג של שמחה, של נתינה ושל אור. אלי ז"ל זכה, במעשיו הטובים, להאיר משפחות רבות, מתוך ערך הנתינה, אשר שנים רבות שימש כ"נר לרגליו"".

בסיום הטקס העניקה ראש העיר לבני משפחתו של נחמיאס תעודת הוקרה והסירה יחד עימם את הלוט מעל לשלט הכיכר, אשר תיקרא מעתה "כיכר אלי נחמיאס".

תגובות